Про змішані схеми вакцинації та бустерну дозу

Змішані схеми вакцинації проти COVID-19: роз’яснення МОЗ

 Згідно з рекомендаціями Національної технічної групи експертів з імунопрофілактики (НТГЕІ) від 23.12.2021, в Україні дозволили поєднувати вакцину «CoronaVac» від «Sinovac Biotech» з векторними («AstraZeneca») та мРНК-вакцинами («Moderna» або «Comirnaty» від «Pfizer»). Після «Moderna» або «Pfizer» тепер можна застосовувати вакцину «AstraZeneca». Про це інформує Міністерство охорони здоров’я.

 Відтепер можливі такі схеми використання різних вакцин для основного курсу щеплень від COVID-19:

– 1-ша доза CoronaVac/Sinovac + 2-га AstraZeneca, Pfizer чи Moderna

– 1-ша доза AstraZeneca + 2-га Pfizer чи Moderna

– 1-ша доза Pfizer, Moderna + 2-га AstraZeneca

 Інтервал між введеннями для всіх схем – 28 днів. Такі самі схеми можна застосовувати також для додаткової чи бустерної дози.

 Вакцинація вагітних, які отримали першу дозу вакциною CoronaVac/Sinovac до вагітності:

– Згідно з рекомендаціями НТГЕІ від 23.12.2021, жінкам, які отримали першу дозу вакцини «CoronaVac/Sinovac», а потім завагітніли, слід використати для другої дози вакцину на іншій платформі. Перевагу слід надавати мРНК-вакцинам «Pfizer» або «Moderna».

– Мінімальний інтервал між дозами – 28 днів.

Україна вводить бустерну дозу вакцини проти COVID-19 для людей віком 60+

 Відповідний наказ підписав за рекомендацією Національної технічної групи експертів з імунопрофілактики (НТГЕІ) міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.

 ”Ми дозволили бустерну дозу вакцини проти COVID-19 для людей віком від 60 років, незалежно від того, якою вакциною вони щепилися. Літні люди зможуть отримати бустерну дозу щонайменше через шість місяців після другої”, – повідомив міністр.

 Отримати бустерну дозу люди віком 60+ можуть через 6 місяців з дати другого щеплення від COVID-19, оптимально в період від 6 до 9 місяців.

 Перевагу надаватимуть м-РНК-вакцинам – Moderna або Comirnaty/Pfizer, незалежно від того, якою вакциною була щеплена людина до цього. Наприклад, якщо перші два щеплення було зроблено вакциною CoronaVac від Sinovac Biotech бустерну дозу рекомендовано вводити вакциною Comirnaty/Pfizer. За відсутності м-РНК-вакцин бустерну дозу можна зробити іншою вакциною згідно з дозволеними в Україні схемами.

 Також, за рекомендацією експертів НТГЕІ, змінили схеми використання різних вакцин для основного курсу щеплень від COVID-19, згідно з якими вакцину CoronaVac тепер можна поєднувати з векторними (AstraZeneca) та мРНК-вакцинами (Moderna або Comirnaty від Pfizer).

 Крім того, після Moderna або Pfizer тепер можна застосовувати вакцину AstraZeneca. Мінімальний інтервал між дозами – 28 днів.

 Щодо вакцинації вагітних, то жінкам, які отримали першу дозу вакцини CoronaVac, а потім завагітніли, для другої дози перевагу слід надавати мРНК-вакцинам Pfizer або Moderna.

 Також міністр повідомив, що 5 січня на засіданні НТГЕІ розглядатимуть питання впровадження бустерної дози для усіх інших категорій.

Вакциновані бустерною дозою отримають нові COVID-сертифікати

 COVID-сертифікат для щеплених бустерною дозою від коронавірусної хвороби з’явиться наприкінці січня. Доти усі, хто вакцинувався бустером, зможуть користуватися “зеленим” сертифікатом про повну вакцинацію. Про це розповіла заступниця міністра з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Марія Карчевич.

 Щоб отримати новий цифровий документ, достатньо надіслати запит на порталі чи у застосунку «Дія» не раніше останніх чисел січня, звісно, вже після самого щеплення. Порядок генерації сертифікату нічим не відрізнятиметься від того, як створюються COVID-сертифікати на підставі одужання чи вакцинації. Єдиною відмінністю є термін дії нового документа — він буде чинним 270 днів, рахуючи від дати останнього щеплення проти COVID-19.

 Слід зауважити, що, крім COVID-сертифіката, українці, які отримали бустер, зможуть отримати Міжнародне свідоцтво про вакцинацію. Медичний документ видається за місцем щеплення чи у сімейного лікаря та у ньому мають бути перелічені усі дози вакцинації проти COVID-19 відповідно до вимог. Цей документ, як і COVID-сертифікат, буде чинним 270 днів, рахуючи від дати останнього щеплення проти COVID-19.

 Нагадаємо, що бустерною дозою від COVID-19 вважається доза, яку вводять як ревакцинацію вже після повного курсу щеплень, щоб посилити ефективність вакцинації, яка з часом знижується.

 Нещодавно МОЗ дозволило бустерну дозу вакцини проти коронавірусної хвороби не лише для медичних працівників, але й для людей віком від 60 років, незалежно від того, якою вакциною вони щепилися.

Перейти до вмісту