Нагадуємо про важливість ощадливого використання електроенергії

Енергетики потребують допомоги українців, щоб зменшити навантаження на енергосистему під час ранкових та вечірніх піків.

Літній період – це час активної підготовки енергосистеми до зими.  У час найбільшого літнього споживання електроенергії  на електростанціях проходить масштабна ремонтна кампанія, яка дозволяє підготуватися до наступного опалювального сезону.

Цьогоріч ремонтні роботи після масованих терористичних атак росіян на енергосистему складні та більш тривалі. Також частина електростанцій знаходяться в окупації, тому в енергосистемі обмежений обсяг електростанцій, які можуть виробляти електроенергію. Це створює додаткове навантаження на енергосистему та ускладнює можливості забезпечувати баланс споживання та виробництва електроенергії, особливо у години найвищого споживання – вечірні.

Енергетики потребують допомоги українців, щоб зменшити навантаження на енергосистему під час ранкових та вечірніх піків. Щоб підтримати баланс та дати можливість енергосистемі відновитися та підготуватися до зими просимо ощадливо використовувати електроенергію, особливо ввечері з 16:00 до 23:00 — нагадують у департаменті паливно-енергетичного комплексу, енергоефективності та ЖКГ Львівської ОВА.

Для цього достатньо дотримуватися простих правил:

– за можливості, переносити використання потужних приладів з пікових ранкових та вечірніх годин на нічні, коли споживання низьке;

– намагатись не включати одночасно потужні прилади (наприклад, бойлер та пральну машину);

– не вмикати кондиціонер у пікові години споживання. При використанні кондиціонера – ставити його на вищу температуру, ніж звикли;

– кип’ятити стільки води, скільки потрібно у конкретний час. Якщо є газова плита — краще кип’ятити воду на ній.

Дотримання цих принципів дозволять більш рівномірно розподілити споживання електроенергії, згладити ранковий та вечірній піки та підтримати енергетиків, які готуються до наступної зими.

Перейти до вмісту