Троїстий цикл зимових українських свят завершено. Як кажуть в народі, «прийшов Іван Предтеча – забрав свята на плечі». Свято св. Івана Хрестителя 20 січня завершує не лише третій Йорданський етап, а й всі Різдвяно-Новорічно-Йорданські свята. І з цієї нагоди в Трускавецькому міському територіальному центрі соціального обслуговування (надання соціальних послуг) лунали колядки, віншування-побажання, проходили частування та прощання з колядою і тими святами. Як зазначали у своїх виступах віншувальники, дай Боже у щасті-горазді та Божій ласці дочекатися Пасхи та наступних Різдвяних свят.

 Свято проводів Різдва у територіальному центрі проводиться щорічно з ініціативи директорки терцентру Олени Пилат. І щорічно до його організації підходять з натхненням та креативом, щоб люди поважного віку – клієнти установи – отримали радість та насолоду від спільної коляди, від спільного набування в хорошому товаристві.

 Немов єдина велика родина зібралися в гостинній хаті учасники дійства. Колядували не лише ансамблі «Сусіди» та «Золотий вік», а й усі присутні. Колядування перепліталися віншуваннями, які виголошували як господар та господиня, так і підопічні терцентру та представники влади, зокрема секретар Трускавецької міської ради Наталія Пономаренко. Символічні обряди очищення кожуха чи виносу дідуха з хати підкреслювали давнину українських традицій Різдва, котрі передаються в нашому народі з покоління в покоління ще з дохристиянських язичницьких часів. Окроплення Йорданською святою водою та частування пишними пампухами та солодощами підкреслювали очисний ритуал третього циклу свят та побажання достатку і Божого благословення для громади та всієї нашої неньки-України. А величне «Многая літа» завершило цей прекрасний захід, котрий пройшов з дотриманням всіх карантинних обмежень, участь в якому взяли виключно вакциновані.

 Фоторепортаж з події можна переглянути тут.

Перейти до вмісту