31 січня 2022 року набуває чинності наказ МОЗ України № 2664 від 30 листопада 2021 року, який розширив перелік організацій, співробітники яких мають обов’язково вакцинуватися проти COVID-19.

 Згідно з наказом обов’язковій вакцинації проти COVID-19 на період дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України, підлягають працівники:

– органів місцевого самоврядування;

– закладів охорони здоров’я державної та комунальної форми власності;

– комунальних підприємств, установ та організацій.

У Держпраці нагадують, що працівники вищезазначених установ, які на                     31 січня не матимуть документа про щеплення принаймні однією дозою антиковідної вакцини, сертифіката чи довідки про одужання від COVID-19 або довідки про протипоказання до щеплення, будуть відсторонені від роботи без збереження заробітної плати.

Контроль за допущенням до роботи тільки тих працівників, які мають документи про щеплення чи протипоказання до вакцинації, покладається на керівника підприємства.

Якщо працівник ухиляється або відмовляється від отримання щеплення, то керівник має проінформувати його про правові наслідки таких дій та відсторонити його від виконання професійних обов’язків. Для цього керівник складає відповідний акт та видає наказ або розпорядження, яке обов’язково надають для ознайомлення особі, яку відсторонюють.

Звільняти працівника через відсутність щеплення незаконно. Для цього відсутні правові підстави.

Після отримання принаймні одного щеплення проти COVID-19 працівник має бути допущений до роботи – підстав для продовження його відсторонення від роботи немає.

Якщо під час перевірки уповноважений орган виявляє, що на підприємстві працюють особи, які ухиляються або відмовляються від щеплення, він складає акт про порушення ст. 44-3 КУпАП (штраф від 34.000 до 170.000 грн).

Перейти до вмісту