У зв’язку із підвищенням температурних показників розпочались масові випадки спалювання населенням сухої рослинності на відкритих територіях, які можуть перерости у масштабні пожежі.

 Тільки за минулу добу через необережне поводження з вогнем на відкритих територіях було зафіксовано 12 пожеж сухої трави. Вогонь знищив 7 000 кв.м сухої трави, – інформують у ГУ ДСНС України у Львівській області та нагадують про заборону спалювання сухостою. Відповідно до законодавства України за такі дії передбачена відповідальність як адміністративна, так і кримінальна.

 Тема спалювання сухої рослинності була піднята і на нараді в Трускавецькій міській раді 14 лютого. Як повідомив начальник Трускавецької ДПРЧ-7 Іван Сидорак, минулого тижня пожежники виїжджали на гасіння сухої трави в с. Доброгостів. Міський голова Андрій Кульчинський зазначив, що винні у підпалах, а також власники й орендарі необроблюваних земельних ділянок, де горить сухостій, повинні нести відповідальність.

 Мешканців громади закликають суворо дотримуватися правил пожежної безпеки, не випалювати суху траву  та сміття на присадибних ділянках, не розводити відкритий вогонь поруч із господарськими будівлями, а також не залишати недопалки та сірники на сухій трав’янистій підстилці.

 Трав’яні пожежі призводять до помітного зниження родючості ґрунту. Спалювання органічної речовини – це головний фактор зниження ґрунтової родючості. Від спалювання збіднюється ґрунт, а мінеральні речовини, які містяться в попелі, досить легко вимиваються поверхневими та ґрунтовими водами і лише незначна їх частина засвоюється рослинами.

 У результаті випалювання збіднюється видовий склад рослинності і тваринного світу. Скрізь, де пройшли підпали, не буде вже колишнього різнотрав’я, а бур’яни захоплять звільнену територію.

 Під час пожеж гине багато комах, їх личинки, дощові черв’яки та інші дрібні тварини, які приймають участь в процесах ґрунтоутворення. Дощові черв’яки в природі швидко переробляють суху траву, перетворюючи її в найцінніше добриво, вносячи його в глибину ґрунту до коріння рослин і одночасно роблять ґрунт пухким, живим.

 Суха минулорічна трава – не сміття, а безцінний продукт харчування, житло, притулок, створений самою природою. Випалювання сухого травостою викликає загибель кладок та знищення місць гніздування птахів, загибелі практично всіх тварин, що живуть у сухій траві або на поверхні ґрунту (зайці, їжаки, плазуни, земноводні). Хтось згорає, хтось задихається від диму.

 Шкідливий дим створює загрозу для здоров’я людей,алергіки його не переносять. Такий дим просто отруйний. Спалювання сухої рослинностіпереростає в неконтрольоване горіння і нерідко призводить до важких наслідків, зокрема і з людськими жертвами.

 Найбільш екологічним є їх утилізація через компостування. Найціннішою характеристикою компосту є великий вміст у ньому необхідних рослинам хімічних сполук. Це пожива для ґрунту, адже 1 кг компосту в результаті дає до 8 кг ґрунтових бактерій. Це додаткова можливість відновлювати родючий шар ґрунту, гумус.

 Компост потрібний не тільки для рослин, а й для мікроорганізмів, які живуть в ґрунті. Таким чином, даючи поживу для інших живих організмів в ґрунті, ми його покращуємо та збільшуємо цінність і тому отримуємо стабільні врожаї в наступні роки.

Перейти до вмісту