12 серпня в готелі «Трускавець 365» відбулася інтерактивна лекція на тему «Бачення себе активною в громаді: інструменти участі в прийнятті рішень, значення інструменту звернення громадян, діяльність суб’єктів громадянського суспільства (на прикладі ГО)». Спікером заходу був Ігор Пілько – експерт Української асоціації районних та обласних рад.
Під час інтерактивної лекції учасниці ознайомилися з повноваженнями та структурою органів місцевого самоврядування, інструментами місцевої демократії, якими можна користуватися, щоб впливати на рішення влади та життя у громаді. Учасниці розбирали приклади ефективного використання інструментів контролю, зокрема публічних закупівель, а також впливу через збори, петиції, зібрання, громадські слухання. Дослідили, які закони та постанови допоможуть у їхній громадській роботі, а ще навчились розрізняти стратегічні та практичні потреби та проблеми громади , спільно пропрацювали над шляхами їх вирішення.
Гостею заходу також була одна найвідоміших адвокаток України з публічних закупівель та антимонопольного права Тетяна Руденко, яка ознайомила учасниць з одним із інструментів контролю за витрачанням коштів бюджету – системою електронних закупівель Prozorro. Учасниці дізнались про основні аспекти здійснення закупівель органами влади, моніторинг закупівель, про публічний модуль аналітики ВІ – безкоштовний аналітичний інструмент, створений командою DOZORRO, про повноваження органів оскарження та органів контролю закупівель та багато іншого.
У підсумку учасниці дійшли висновку, що знання, отримані під час інтерактивної лекції, підсилять можливості участі жінок у суспільно-політичних процесах, починаючи з рівня громад, в яких вони проживають, оскільки вплив на розробку й ухвалення рішень у громадах можливий як через безпосередню участь у представницьких органах місцевого самоврядування, так і через громадську участь у роботі органів місцевої влади.
Ініціювали та організували проведення зустрічі Наталія Сов`як та Романія Шимків (ГО “КЕБЕТА”).
Захід провели в межах проєкту «Посилення голосу жінок у громадах» , що реалізується Центр “Жіночі перспективи” за підтримки міжнародної організації CARE (Care Ukraine).