Чи оподатковуються доходи від продажу легкового автомобіля?

Трускавецька ДПІ ГУ ДПС у Львівській області інформує: платниками податку на доходи фізичних осіб є, зокрема, фізичні особи – резиденти, які отримують доходи з джерела їх походження в Україні.

Порядок оподаткування податком на доходи фізичних осіб операцій з продажу або обміну фізичними особами об’єктів рухомого майна визначений ст. 173 Податкового кодексу України.

Як виняток із положень пункту 173.1 ст. 173 ПКУ, дохід, отриманий платником податку від продажу (обміну) протягом звітного (податкового) року одного з об’єктів рухомого майна у вигляді легкового автомобіля та/або мотоцикла, та/або мопеда, не підлягає оподаткуванню.

 Дохід, отриманий платником податку від продажу (обміну) протягом звітного (податкового) року другого об’єкта рухомого майна у вигляді легкового автомобіля та/або мотоцикла, та/або мопеда, підлягає оподаткуванню за ставкою 5 відсотків.

Дохід, отриманий платником податку від продажу (обміну) протягом звітного (податкового) року третього та наступних об’єктів рухомого майна у вигляді легкового автомобіля та/або мотоцикла, та/або мопеда або іншого транспортного засобу підлягає оподаткуванню за ставкою 18 відсотків як для резидентів, так і нерезидентів.

Більше про податкове законодавство  можна дізнатись, приєднавшись  до офіційного каналу ДПС у Львівській області Телеграм: https://t.me/tax_service_Lviv  чи підписавшись на сторінку Фейсбук https://www.facebook.com/tax.lviv

Перейти до вмісту