Безпека дітей – наш пріоритет

Учора, 26 жовтня, в Трускавці проходив ІІ Освітянський форум для педагогів Трускавецької громади «Діти і війна. Безпекове середовище». Організатори форуму: комунальний заклад Львівської обласної ради «Львівський обласний інститут післядипломної освіти» та Центр професійного розвитку педагогічних працівників відділу освіти Трускавецької міської ради. Модерувала захід керівниця ЦПРПП Інна Форемна.

Найперше учасників форуму поблагословив на плідну працю єпископ-помічник Самбірсько-Дрогобицької єпархії УГКЦ Григорій Комар. Потім з вітальним словом звернувся начальник відділу молоді, спорту та охорони здоров`я Дрогобицької РВА Петро Сушко. А далі впродовж двох годин учасники форуму – педагоги, психологи, модератори, представники духовенства та інші – працювали над тим, як краще подбати про безпеку дітей.

Кульмінацією форуму був виступ Ігоря Корнієнка, кандидата психологічних наук, завідувача кафедри практичної психології КЗ ЛОР «ЛОІППО», який професійно і майстерно визначив пріоритети в діяльності керівників та педагогів громади щодо безпеки учасників освітнього середовища.

Безпека – це не лише про перебування у школі, зокрема під час повітряних тривог, – говорилося на форумі. Безпека – це і про перебування дитини вдома, на вулиці, в товаристві, це і про перебування в соцмережах. Над тим, щоб середовище для дитини було максимально безпечним, повинні спільно працювати сім`я, школа, Церква, влада державна та місцева, громадськість. Звісно, насамперед дбаємо про фізичну безпеку, про задоволення насущних потреб дитини, про те, щоб зберегти її життя та здоров`я. Але не можемо забувати і про безпеку соціальну, психологічну, духовну, не маємо залишати дитину наодинці з викликами та ворогами, котрі на неї чатують в соцмережах, і поганому товаристві. Маємо вчити розпізнавати її що є добре, а що погане, де є маніпуляція, де є брехня чи перекручення, де є загроза і до чого ця загроза може призвести.

Безпечне середовище має бути і комфортним середовищем. Секретар Трускавецької міської ради Наталія Пономаренко розповіла про те, як за допомогою польських партнерів та виграного гранту у школах міста Трускавця це реалізується на практиці. В укриття закуплено за грантові кошти не лише дивани, стільці та столи, а й мультимедійне обладнання, щоб зробити перебування в укритті для дітей комфортним та корисним.

А начальник відділу освіти ТМР Орест Лобик згадав про те, що для посилення безпеки дітей на вулиці за кошти міського бюджету було закуплено світловідбивальні елементи для учнів. В темну пору доби чи в умовах можливих вимкнень електроенергії водії зможуть побачити дітей на вулиці набагато швидше саме завдяки таким елементам. Світловідбивні стрічки роздадуть учням шкіл Трускавецької громади наступного тижня, після завершення канікул.

Говорилося на форумі і про складові безпекового середовища, про освітню кінезіологію як інструмент безпеки, про алгоритм дій керівника щодо створення безпеки в закладі освіти, про алгоритм дій при психологічних травмах, а також про особливості використання нейропсихологічних вправ у корекційно-розвитковій роботі. На ці теми з педагогами дискутували представники Львівського обласного інституту післядипломної освіти, Дрогобицького педуніверситету, інклюзивно-ресурсного центру та психологи.

А завершальною темою форуму стала «Безпека душі» від голови комісії з питань родини Самбірсько-Дрогобицької єпархії УГКЦ отця Василя Нестера.

Форум пройшов на високому рівні і став непересічною подією в освітянському житті Трускавецької громади.

Фоторепортаж можна переглянути тут.

Перейти до вмісту