До Дня Незалежності України Благодійний фонд «NEEKA» планує провести у Трускавці дитячий футбольний турнір

Сьогодні, 26 липня, в залі засідань Трускавецького міськвиконкому відбулася робоча зустріч за участі ВПО, компактних закладів розміщення ВПО (державний дитячий санаторій «Джерело») та Міжнародного фонду охорони здоров`я та навколишнього середовища «Регіон Карпат» (угорською «Nemzetközi Élet és Egészség Környezetvédelmi Alapítvány A Kárpátok Régióban», скорочено «NEEKA»).

Було обговорено ті проєкти, який реалізовує «NEEKA» на базі санаторію «Джерело», а також ті потреби, які має санаторій, де прихисток знайшли сотні втікачів від війни – внутрішньо переміщених осіб з різних регіонів України.

Заклад має чимало потреб, про них розповів директор «Джерела» Сергій Саранча. Це продукти харчування, морозильні камери та холодильне обладнання, відсутність Інтернету в спальних корпусах, облагородження території, ремонт сантехніки, підготовка до зими, нестача коштів на енергоносії та інше. На щастя, завдяки благодійним фондам частину проблем вдається вирішувати.

Завдяки БФ «NEEKA» в липні на території компактного прихистку для ВПО планували встановити дитячий майданчик (гойдалки, альтанка з лавками, пісочниця). Ще в травні було проведено тендер, який виграли ФОПи з Волинської області, підписано угоду. На жаль, переможці тендеру не виконали своїх зобов’язань, тому закупівля та встановлення дитячого майданчику зміщується в часі. Очікується, що майданчик буде встановлено на початку вересня.

Ще одна проблема – відсутність Інтернету в спальних корпусах. До шкіл Трускавця ходить лише мізерна частина дітей ВПО з «Джерела» (біля 20 осіб), решта вчиться дистанційно і потребує Інтернету, розповіла одна з мам. Питання впирається в кошти та в той факт, що проходить постійна міграція – одні ВПО виїжджають, інші заселяються, і не всі готові оплачувати послугу Інтернету, а державний санаторій не може дозволити собі таку розкіш.

Біля «Джерела» є футбольне поле, волейбольні майданчики, де діти та юнаки можуть пограти у спортивні ігри. Їхній благоустрій та нові волейбольні й футбольні сітки теж вітаються.

А от загальноміський футбольний турнір серед дітей місцевих та дітей ВПО планують проводити не на території «Джерела», а на міському футбольному полі неподалік залізничного вокзалу (на вул. Різняка-Макомацького). Його організатором є  Міжнародний фонд охорони здоров`я та навколишнього середовища «Регіон Карпат». Попередньо участь в турнірі візьме 10 команд. Приурочать спортивні змагання між дітьми різного віку до Дня Незалежності України. Турнір планують провести 26-27 серпня (субота-неділя).

Перейти до вмісту