Головний фінансовий документ громади на 2024 рік прийнято!

19 грудня після завершення 58 сесії міської ради та невеличкої перерви проходила 59 сесія Трускавецької міської ради. Головним питанням сесії стало прийняття бюджету громади на 2024 рік.
Як доповів начальник фінансового управління ТМР Микола Федоричак, бюджет Трускавця на 2024 рік становитиме 419 млн. 779 тис. 100 грн. Основним джерелом доходів є ПДФО (50% всіх доходів загального фонду), на 2 місці – плата за землю (16%), далі – єдиний податок (13%), акцизний податок (9%), податок на нерухоме майно (8%), всі інші – 4%. Так, планується, що ПДФО поступить143 млн. 315 тис. грн. У структурі доходів бюджету громади більше половини (68%) становлять доходи загального фонду, далі йдуть освітня субвенція (19,7%) та базова дотація (9,8%).
Найбільше видатків піде на освіту (55,1%), на 2 місці – УЖКГіБ (16,5%), решта видатків – це соціальна сфера, культура, органи управління тощо. Капітальні видатки майже не заплановані, виняток – реконструкція частини дороги до кладовища на Помярки (1 млн. 400 тис. грн., в тому числі коригування ПКД), реконструкція ДНЗ «Дзвіночок», утеплення фасаду ДНЗ «Ялинка» та ремонт Будинку учнівської творчості. Абсолютна більшість видатків міського бюджету на 2024 рік – це зарплата, енергоносії, забезпечення життєдіяльності комунальних служб та установ міста. Якщо витрати на енергоносії зростуть, бо можуть подорожчати світло та газ, то витрати на зарплату, навпаки, стануть меншими, про премії в бюджетній сфері можна забути.
Є видатки, які необхідно здійснювати задля безпеки та соціального захисту. Так, 5 млн. 246 тис. 600 грн. піде на соціальні виплати мешканцям громади, зокрема на підтримку дітей, молоді, сімей загиблих військовослужбовців та тих, хто зараз захищає Україну на передовій. 511 570 грн. планується витратити на реалізацію програми «Безпечна громада» (відеоспостереження, в тому числі у селах, та програмне забезпечення).
Через те, що держава забирає з місцевих бюджетів так званий «військовий» ПДФО, Трускавець у 2024 році не дорахується понад 21 млн. грн. Якщо в 2023 році наша громада отримала (залучила) 63 млн. 168 тис. 900 грн. додаткових коштів (в основному це субвенції з держави та області), то цього року нам не перепаде майже нічого. Є надія хіба на 1 млн. 118 тис. грн. цільової субвенції.
Інше питання, яке доповідав Микола Федоричак – внесення змін до показників бюджету на 2023 рік. Це останні уточнення в цьому році з думкою про наших співгромадян.
Перед прийняттям бюджетних питань на сесії було розглянуто внесення змін до декількох місцевих програм підтримки ЖКГ, соцзахисту тощо.
Також було затверджено Програму вшанування памяті загиблих військовослужбовців з числа мешканців Трускавецької територіальної громади. Питання доповідала начальниця відділу культури ТМР Тетяна Татомир. Мова про встановлення тимчасових стендів з зображеннями наших Героїв у місті та селах громади – за зразком тих, які є в Орові чи Бориславі. Також в рамках цієї програми куплятимуть свічки, квіти та інші атрибути, необхідні для вшанування у пам’ятні дні – такі як День Героїв, День Незалежності України чи День Захисника України. Програму вшанування памяті загиблих Героїв прийнято на 2024-2026 роки, попередньо на її реалізацію виділять 250 тис. грн., але будуть уточнення, оскільки кількість загиблих, на жаль, зростає. А пам’ятати про подвиг кожного – наш святий обов’язок!
Як зазначив міський голова Андрій Кульчинський, стенди та Алеї пам`яті Героїв – це тимчасове вирішення питання. Про монументальне увіковічення подвигу наших Захисників можна буде говорити виключно після завершення війни.

Перейти до вмісту