Обережно – кір!

preview_w640zc0.jpg

В Україні триває спалах кору, за період з 12 по 19 червня захворіла 1401 людина: 560 дорослих і 841 дитина.

У міністерстві охорони здоров’я повідомили, що з початку року на кір захворіли 21 894 людини – 8 857 дорослих і 13 037 дітей.

«Найбільше людей захворіли на кір у Львівській (всього 3428 людини: 1042 дорослих і 2386 дітей), Закарпатській (всього 2633 людини: 475 дорослих і 2158 дітей), Івано-Франківській (всього 2422 людей: 698 дорослих і 1724 дитини), Одеській (всього 1880 людей: 924 дорослих і 956 дітей), місті Києві (всього 1560 людей: 965 дорослих і 595 дітей) та Чернівецькій (всього 1202 людей: 398 дорослих і 804 дитини) областях», – йдеться у повідомленні. За цей час від ускладнень кору померло одинадцять людей: семеро дітей і четверо дорослих.

У Дрогобичі в інфекційному відділенні КНП «Дрогобицька міська дитяча лікарня» перебуває 23 хворих на кір дітей, з них: 15 – жителі Стебника, 6 – жителі Дрогобицького району та 2 – жителі Борислава.

         Кір – це надзвичайно заразне гостре вірусне захворювання. В основному кіром хворіють не щеплені діти, що відвідують дитячі заклади. Підлітки й дорослі, що раніше не хворіли кіром, та не отримали вакцину проти нього, також залишаються надзвичайно сприйнятливими до цієї інфекції.

Джерелом інфекції є хвора людина, що стає рознощиком інфекції за 2 дні до появи перших ознак захворювання і залишається небезпечною для навколишніх протягом 5 днів після появи висипки.

Передача інфекції відбувається повітряно-крапельним шляхом. Зараження кором через третіх осіб і різні предмети не відбувається через малу стійкість вірусу до зовнішнього середовища.

До кору високо сприйнятливі всі люди. Які не хворіли кором і не є щеплені, при зараженні занедужують у 100% випадків. В останні роки все частіше кором хворіють молоді люди, у яких згодом знизилася несприйнятливість до хвороби після зроблених у дитинстві противокоревих щеплень.

Процес розвитку хвороби. Вірус кору вбудовується в клітини слизуватої оболонки дихальних шляхів, там розмножується і кров’ю розноситься по всьому організмі. При цьому збудник накопичується в слизових оболонках очей, дихальних шляхів, порожнини рота, шкірі і вражає їх.

Кір приводить до зниження загального імунітету в період хвороби і наступних декількох місяців, що проявляється загостренням наявних у хворого хронічних запальних захворювань (гайморит, тонзиліт, отит і ін.).

Після перенесеного кору розвивається стійка довічна несприйнятливість до захворювання. Після щеплень несприйнятливість зберігається близько 15 років.

Як лікувати Кір?

Хворі легенями і среднетяжелыми неускладненими формами кору лікуються будинку під спостереженням дільничного лікаря. Хворі важкими і ускладненими формами цих захворювань направляються в лікарню.

Лікування хворого кором проводиться також, як хворих гострими респіраторними вірусними інфекціями. При вираженому запаленні коньюнктивів око за нижні віка варто закопувати 20% розчин сульфацила натрію по 2 краплі 3-4 рази в день, хворому додати зручне положення в постелі, щоб в очі не падав світло.

Ізоляція хворого припиняється через 5 днів з моменту появи висипки.

Як попередити Кір?

Надійним методом попередження кору є вакцинація.

Общавшиеся із хворим нещеплені і не боліли кір діти не допускаються в дитячий колектив протягом 17 днів. Їм протягом 2 доби після контакту з хворим проводиться вакцинація для попередження заболеванния або вводиться імуноглобулін у дозі 0,25 мол/кг протягом 5 днів після контакту для попередження або полегшення перебігу хвороби.

 

При перших симптомах необхідно відразу звернутися до лікаря.

Ні в якому разі не ігноруйте необхідність звернутися за медичною допомогою.

 

Будьте обережні!


Залишити відповідь

Перейти до вмісту