Місто подбає про сім`ї загиблих захисників

20 вересня під головуванням депутата Андрія Тріщука та при повному кворумі відбулося засідання постійної комісії з гуманітарних питань (освіти, культури, соціального захисту, охорони здоров’я, молодіжної політики), депутатської діяльності, законності, етики, регламенту, місцевого самоврядування. На комісії розглянули біля десятка питань, які стосуються соціального захисту, освіти, охорони здоров`я, спорту та молодіжної політики у громаді.

Комісія погодила внесення змін в два рішення Трускавецької міської ради (№ 1729 від 02.12.2021р «Про затвердження Комплексної програми правового захисту, соціальної підтримки і реабілітації людей з інвалідністю Трускавецької міської територіальної громади на 2022-2024 роки» та 1730 від 02.12.2021р «Про затвердження Програми соціальної підтримки окремих категорій мешканців Трускавецької міської територіальної громади на 2022-2024 роки»), додавши 50 700 грн. та 4 млн. 427 600 грн. (на 2023-2024 рр.) відповідно.

Перше рішення стосується адресної допомоги особам з інвалідністю та компенсації тим, хто доглядає за інвалідами І групи чи дуже старенькими людьми. А друге стосується харчування дітей пільгових категорій (місто бере це на себе або повністю, або на 50% залежно від пільгового статусу) та виплат сім`ям загиблих захисників.

Трускавецька громада стає однією з перших в Україні, де оплачуватимуть житлово-комунальні послуги в межах соціальної норми сім`ям загиблих військовослужбовців не лише 50% з держбюджету, а ще й додатково на 50% з місцевого бюджету (тобто, 100%-ва оплата комунальних послуг). Надаватимуть цю компенсацію в готівковій формі, тобто через рахунок в банку, а родина Героя за ці кошти сама оплачує послуги.

Ще один підтриманий проєкт рішення – виділення додаткових коштів для сімей загиблих Героїв на встановлення пам’ятника на могилі. Окрім 80 тисяч з обласного бюджету місто даватиме додатково 30 тис. грн. на цю потребу.

Питання введення додаткових штатних одиниць в НВК «СЗШ №2-гімназія» м. Трускавець стосувалося посади шеф-кухаря. Зарплата для працівників харчоблоку невелика, люди звільняються, тож адміністрація школи-гімназії ледве знайшла людину, котра готова працювати на визначених умовах. До речі, це ж питання розглядалося і вчора на бюджетній комісії.

Вартість питання внесення змін до «Місцевої програми розвитку та фінансової підтримки КНП «Трускавецька міська лікарня» ТМР на 2023 рік» становить 1 млн. 144 тис. 600 грн. Керівник установи Ігор Стасик розповів на що підуть ці кошти. Це заміна бактерицидних ламп на нові згідно з новими вимогами інфекційного контролю, придбання для клініко-діагностичної лабораторії (придбавши смужки, в подарунок отримуємо аналізатор від фірми), ремонт під`їзду до приймального відділення, послуги з ремонту котельні, під`єднання та запуску генератора, облаштування майданчику для збору мокротиння та інше. Заміна батарей опалення в реабілітаційному відділенні пройде за зекономлені лікарнею кошти.

Члени комісії з гуманітарних питань підтримали затвердження Комплексної Програми розвитку фізичної культури і спорту в Трускавецькій міській територіальній громаді на 2020-2024 роки в новій редакції та внесення змін до Цільової соціальної програми роботи з сім’ями, дітьми та молоддю Трускавецької міської територіальної громади на 2021-2025 роки. Передбачається виділення коштів для ФК «Трускавець» та ВК «Нафтуся» (287 200 грн. та 319 480 грн. відповідно). За рахунок економії коштів буде профінансовано інтелектуально-розважальну гру «LIGA» на базі НВК «СЗШ №2-гімназія».

Перейти до вмісту