Трускавчани достойно виступили на Мистецькому форумі «ART.ПОСТ-UA»

На три дні (12-14 січня) курортна столиця України Трускавець перетворилася на яскраву столицю дитинства.

Традиційно у січні в Трускавці впродовж багатьох років проходить Міжнародний фестиваль дитячої та юнацької творчості «Яскрава країна», але вже два роки поспіль у зв’язку з війною замість фестивалю творчих дітей та молодь збирає Мистецький Форум «ART-ПОСТ.UA». За абревіатурою криється глибокий зміст: ART – це мистецтво, а ПОСТ – це Простір Освіти Сучасної Творчості України (UA).

Організатором Форуму є ГО «Яскрава країна» (керівниця Ольга Обласова), основним завданням якої є підвищення культурного рівня суспільства та втілення соціально-мистецьких проєктів за участі дітей і молоді.

Три дні Мистецького Форуму подарували учасникам незабутні враження від конкурсу, майстер-класів, спільних вечорів, проведених в атмосфері творчості. Участь в заходах взяли колективи з Житомирщини, Сумщини, Одещини, Миколаївщини, Рівненщини, Тернопільщини, Івано-Франківщини та Львівщини.

Нашу область зокрема представляли трускавецькі таланти – представники гуртків Будинку учнівської творчості (відділ освіти ТМР) та хореографічний колектив «Золоті діти» Трускавецької школи мистецтв імені Романа Савицького (відділ культури ТМР).

Трускавецька міська рада в особі міського голови Андрія Кульчинського та секретаря міської ради Наталії Пономаренко надали суттєву підтримку Мистецькому Форуму.

І хоча трускавчани не вибороли Гран-Прі (вони помандрували на Одещину та Рівненщину), та все ж виступили дуже достойно та зайняли призові місця.

Учасники гуртка “Сценічна мова” (керівниця Галина Бучкович) розпочали своїм виступом концерт-відкриття фестивалю, який проходив в ГКК «Карпати». У їхньому виконанні прозвучали колядки, віншування. Також представили свою творчість глядачам вихованка гуртка “Сценічна мова” Єва Куцій і вихованка гуртка  “Школа вокалу “Хвиля” Софія Ямелинець (керівниця Роксоляна Мартинюк).

До речі, на Гала-концерті, який проходив у неділю, 14 січня, в Палаці культури ім. Шевченка, згадувана Єва Куцій була нагороджена дипломом лауреата ІІ ступеня, а інші представниця БУТ Ірина Летнянка – дипломом лауреата ІІІ ступеня. Участь в Гала-концерті взяли і вихованки гуртка  “Школа вокалу “Хвиля” (керівниця Роксоляна Мартинюк) сестри Адріана та Валентина Яніви.

Прекрасно себе представили на Форумі і «Золоті діти» ТШМ під керівництвом Ніни т Олександра Мойсеєнків. В непростому та нелегкому конкурсі вони здобули почесні срібло та бронзу. Впевненість, бойовий настрій, наполегливість, харизма, прагнення, сила духу, краса тіла, любов до танцю – все це допомогло «Золотим дітям» Трускавця дійти до цього результату.

Як вже було зазначено, Гран-Прі та хороши спогад про Трускавець повезли додому представники Одещини та Рівненщини::

– в номінації «хореографія» – Народний ансамбль танцю “Придунав’є” iм. Ф. Георгiєвої КЗ «Палац культури ім. Т. Г. Шевченка» м. Ізмаїл, Одеська обл.                                              художній керівник Браїла Марина Петрівна, хореограф-постановник Георгiєва Фаїна Василiвна,  за болгарський танець “Шопська сюїта”,

– в номінації «вокал» – Вокальна школа естрадного та етноспіву «Спалах» КЗ «Центр дитячої та юнацької творчості» м. Сарни Рівненської області (керівник Ковтун Г.І.).

Особливо хочеться відзначити і виступ колективу з міста Шостка (Сумщина). Це місто – майже на самісінькому кордоні України, з двох сторін оточене ворожою рф, але в тому й полягає незламність, щоб продовжувати жити, творити, виховувати дітей. Поїздка до Трускавця стала для них можливістю хоч трішки перепочити від щоденних обстрілів прифронтової зони.

Щира подяка всім учасникам Мистецького Форуму, а це біля пів тисячі осіб! Щира подяка ГО «Яскрава країна» за організацію таких заходів! І до зустрічі на нових форумах та фестивалях у Трускавці!

Перейти до вмісту