На координаційній зустрічі обговорено зміни до законодавства, які регламентують функціонування МКП

01.09.2023 р. Кабінет Міністрів України прийняв Постанову № 930, яка регламентує діяльність місць компактного проживання (МКП) внутрішньо переміщених осіб (ВПО). Постанова «Деякі питання функціонування місць тимчасового проживання внутрішньо переміщених осіб» має на меті привести МКП до належних умов, створити їхній реєстр та забезпечити фінансування МКП. З повним текстом цієї Постанови можна ознайомитися за цим посиланням.

У Трускавці є декілька місць компактного проживання ВПО, найбільшим з яких є санаторій «Джерело» (зараз там проживає біля 250 осіб). Саме для адміністрацій МКП та для ВПО, які там проживають, була проведена координаційна зустріч за участі працівників міськвиконкому Трускавецької міської ради, Дрогобицької районної військової адміністрації та консультативно-координаційного центру для ВПО, який діє при ДРВА. Організували та провели зустріч фахівці Міжнародного фонду охорони здоров`я та навколишнього середовища «Регіон Карпат» («NEEKA Ukraine») при співпраці з секретарем Трускавецької міської ради Наталією Пономаренко.

На зустрічі були обговорені юридичні та практичні питання. Фонд «NEEKA Ukraine» готовий допомогти адміністраціям МКП, а в Трускавці окрім санаторію «Джерело» це ще й пансіонат «Джерельний», санаторій «Батьківщина» та молокозавод «Карпатські луки», з приведенням їхніх закладів до стандартів Постанови КМУ № 930.

Сторони домовилися про подальшу співпрацю.

Перейти до вмісту