З 23 червня в Україні починає функціонувати Єдиний реєстр зброї, який був презентований Міністерством внутрішніх справ у лютому 2023 року.

         Єдиний реєстр зброї, як зазначають в МВС, зробить зручним і доступним процес отримання дозволів на неї. Планується покращення процедури отримання дозволів на зброю.

          Громадяни зможуть легко отримувати інформацію про свою зареєстровану зброю, якщо виникне така необхідність. Реєстр також допоможе автоматизувати облік зброї.

         Українці зможуть отримати послугу “Дозвіл” без відвідування органу Нацполіції, шляхом подачі документів через “Єдине вікно громадянина” або у магазині з продажу зброї.

          У першому випадку – для подачі документів через “Єдине вікно громадянина”, необхідно:

  1. авторизуватися на порталі “Єдине вікно громадянина”;
  2. оформити заявку, прикріпити пакет необхідних документів, додати сканкопії;
  3. завірити копії електронним підписом;
  4. надіслати заявку.

Для того, щоб оформити заявку через магазин потрібно:

  • особисто звернутися до магазину;
  • надати пакет необхідних документів;
  • дочекатися опрацювання заяви.

У кожного громадянина буде свій електронний кабінет з повною інформацією про його зброю, про терміни перереєстрації, про перевірки, відмітки купівлі-продажу. А при купівлі зброю можна буде вибрати і замовити, не заходячи ані в підрозділи дозвільної системи, ані в магазин. Тобто буде максимально спрощена система придбання та продажу зброї.

Мета створення Єдиного реєстру зброї – щоб вся зброя, яка наразі знаходитьсяу громадян, вула в реєстрі. Сьогодні це 1 мільйон 300 одиниць зброї. У подальшому дане положення буде поширено і на зброю, яка надходитиме в Україну.

Реєстр допоможе правоохоронній системі контролювати розповсюдження зброї. Треба зробити все для того, щоб українці відчували себе у безпеці. Повернення відчуття безпеки після війни нашим громадянам – це перше, що має зробити держава і безпосередньо система МВС. Для цього зброя має бути облікована, контрольована та мають бути чітко виписані правила її носіння або використання.

Перейти до вмісту