Згідно із  оперативними даними МОЗ України з початку року в 12 областях (в тому числі у Львівській) відзначається значне збільшення кількості випадків кору. Збільшення кількості випадків захворювання на кір у цій та інших областях України пов’язують з низьким охопленням щепленнями дітей та дорослих. 

         Кір – це надзвичайно заразне гостре вірусне захворювання. В основному кіром хворіють не щеплені діти, що відвідують дитячі заклади. Підлітки й дорослі, що раніше не хворіли кіром, та не отримали вакцину проти нього, також залишаються надзвичайно сприйнятливими до цієї інфекції.

Джерелом інфекції є хвора людина, що стає рознощиком інфекції за 2 дні до появи перших ознак захворювання і залишається небезпечною для навколишніх протягом 5 днів після появи висипки.

Передача інфекції відбувається повітряно-крапельним шляхом. Зараження кором через третіх осіб і різні предмети не відбувається через малу стійкість вірусу до зовнішнього середовища.

До кору високо сприйнятливі всі люди. Які не хворіли кором і не є щеплені, при зараженні занедужують у 100% випадків. В останні роки все частіше кором хворіють молоді люди, у яких згодом знизилася несприйнятливість до хвороби після зроблених у дитинстві противокоревих щеплень.

Процес розвитку хвороби. Вірус кору вбудовується в клітини слизуватої оболонки дихальних шляхів, там розмножується і кров’ю розноситься по всьому організмі. При цьому збудник накопичується в слизових оболонках очей, дихальних шляхів, порожнини рота, шкірі і вражає їх.

Кір приводить до зниження загального імунітету в період хвороби і наступних декількох місяців, що проявляється загостренням наявних у хворого хронічних запальних захворювань (гайморит, тонзиліт, отит і ін.).

Після перенесеного кору розвивається стійка довічна несприйнятливість до захворювання. Після щеплень несприйнятливість зберігається близько 15 років.

Як лікувати Кір?

Хворі легенями і среднетяжелыми неускладненими формами кору лікуються будинку під спостереженням дільничного лікаря. Хворі важкими і ускладненими формами цих захворювань направляються в лікарню.

Лікування хворого кором проводиться також, як хворих гострими респіраторними вірусними інфекціями. При вираженому запаленні коньюнктивів око за нижні віка варто закопувати 20% розчин сульфацила натрію по 2 краплі 3-4 рази в день, хворому додати зручне положення в постелі, щоб в очі не падав світло.

Ізоляція хворого припиняється через 5 днів з моменту появи висипки.

Як попередити Кір?

Надійним методом попередження кору є вакцинація.

Общавшиеся із хворим нещеплені і не боліли кір діти не допускаються в дитячий колектив протягом 17 днів. Їм протягом 2 доби після контакту з хворим проводиться вакцинація для попередження заболеванния або вводиться імуноглобулін у дозі 0,25 мол/кг протягом 5 днів після контакту для попередження або полегшення перебігу хвороби.

 

При перших симптомах необхідно відразу звернутися до лікаря.

Ні в якому разі не ігноруйте необхідність звернутися за медичною допомогою.

 

Будьте обережні!

Залишити відповідь

Перейти до вмісту