Під покровом дощу та українсько-польської дружби

Відзначення 196-ї річниці заснування курорту Трускавець проходить під акомпанемент дощу. І це вже традиція, адже рідко на День міста випадає сонячна погода. Але дощ – не завада хорошому настрою та патріотичному духу, котрим сприяє програма відзначення Дня міста.

Сьогоднішній день проходить під знаком українсько-польської дружби та нашої вдячності полякам за їхню підтримку. На центральній сцені курорту голова Дрогобицької районної військової адміністрації Степан Кулиняк та міський голова Трускавця Андрій Кульчинський щиро дякували очільникам та представникам польських міст-побратимів Трускавця: ґміні Колобжеґ, містам Перемишль, Жешів, Риманів, Ліманова, Сянок, Дзялдово та Ясло. Вони вручили їм грамоти та символічні барельєфи із зображеннями двох рук, пофарбованих в кольори наших прапорів. Під прапорами України та Польщі під проводом Заслуженого Прикарпатського ансамблю пісні і танцю України «Верховина» прозвучали гімни наших держав: «Ще не вмерла Україна» та «Jeszcze Polska nie zginęła».

Від імені восьми польських делегацій, котрі прибули на відзначення Дня міста Трускавця, виступив Президент міста Перемишля Войцєх Бакун. Він наголосив на тому, що польські делегації приїхали сюди, щоб засвідчити свою солідарність з Україною, щоб висловити щиру вдячність Україні, котра боронить не лише себе, але і Польщу та всю цивілізовану Європу. А ще поляки приїхали, щоб продемонструвати, що не бояться росії, та запевнити, що допомагатимуть доти, доки буде потрібно, тобто до повної перемоги України над ворогом. Ну і, звісно, приїхали привітати нас з Днем міста, адже наша дружба дійсно міцна та випробувана часом.

Патріотична тематика та благодійність – головні лейтмотиви сьогоднішньої програми відзначення Дня міста. Це довів і виступ Заслуженого Прикарпатського ансамблю пісні і танцю України «Верховина» під керівництвом Сергія Дмитрієва, під час якого прозвучало багато патріотичних пісень, в тому числі пісні УПА та новітні композиції на зразок «Батько наш Бандера».

Пісенну естафету, метою якої є збір коштів, підхоплюють і виконавці, запрошені Благодійним Фондом «Коло» – одним зі співорганізаторів відзначення Дня міста-2023. Сьогодні виступають етногурт «Друже музико» та співаки Христина Чупик і Сергій Файфура, а концерт супроводжується благодійним аукціоном, збором коштів та освяченням автомобілів, які відправляються на передову, для потреб ЗСУ. Їх було придбано за кошти, зібрані БФ «Коло» власне на таких благодійних заходах, які часто проводяться у Трускавці. Освятив техніку о. Володимир Бондарчук, настоятель трускавецької парафії Покрови Пресвятої Богородиці. Він же очолив і молебен за Україну.

День поволі добігає кінця, а на центральній площі попри дощ людей не меншає. Відзначення Дня курорту Трускавець показує, що попри війну, попри невпевненість у завтрашньому дні українці продовжують підтримувати своє: свою мову, свою пісню, свою владу, свої Збройні Сили. І жоден ворог не позбавить нас цього, жоден ворог не змусить нас опускати руки, ридати та замикатися в чотирьох стінах. Будемо гуртуватися і будемо спільно наближати нашу Перемогу, бо сила наша – в єдності.

В насиченій програмі завтрашнього недільного дня знайдеться місце для висадки калини як символу України, для спортивних та мистецьких заходів, для акцій в межах бібліотечного та дитячого простору, для виступу військового оркестру. Після полудня на центральній сцені містян та гостей знову вітатимуть представники влади, після чого відзначення 196-х уродин Трускавця завершать благодійний концерт фестивалю «Пісня Перемоги» та концертна програма від БФ «Коло» за участю співачки Христини Панасюк та гуртів «Сіль», «Тінь сонця» і «Брати Гадюкіни».

Запрошуємо долучатися до заходів та донатити на ЗСУ!

Перейти до вмісту