Пільги зі сплати земельного податку збільшили, День міста перенесли на липень і прийняли два звернення до Президента: працювала 50-та сесія восьмого демократичного скликання

Сьогоднішнє засідання сесії міської ради розпочалось із хвилини вшанування загиблих цієї ночі від російського обстрілу мешканців Львова. Окупантам байдуже куди стріляти своїми ракетами, вони звітують про знищені військової бази, а насправді воюють зі сплячими дітьми, жінками, пенсіонерами. Лютий ворог – росія має заплатити за кожне втрачене життя, за кожну зруйновану будівлю, за всі сльози пролиті українцями за 9 років війни.

Засідання продовжилось депутатськими запитами. Міський голова Андрій Кульчинський, відповідаючи на усний запит Михайла Галика, поінформував присутніх про стан справ щодо ремонту доріг у селах: Орів, Зимівки та Уличне. Він зазначив, що роботи мали розпочатись ще у червні, однак стихійне лихо у Східниці та Урожі внесло корективи у план ремонтних бригад, які зараз, за вказівкою голови Обласної державної адміністрації, залучені для відновлення доріг та мостів після нещодавньої повені. Після завершення підрядник ТОВ «Шляховик-Т» братимуться до ремонту дороги в Орові – найдовшої вулиці в Україні – вул. Тараса Шевченка, протяжністю понад 14 км, ремонт якої дофінансовує місто на 1 млн грн та сполучення Зимівки-Уличне (дорога державного значення, веде від центральної дороги Дрогобич-Довголука веде в кінець Уличного й початку Зимівок), де вклад міського бюджету 0,5 млн. Наразі з державного бюджету на ці та інші роботи з ремонту доріг у нашому регіоні виділено 150 млн грн.

Першим депутати підтримали Рішення щодо надання пільги з орендної плати підприємцю, який надає послуги з діагностики, зокрема КТ безоплатно для військових, які знаходяться на лікуванні та реабілітації в Трускавці. Користуючись з пільги, вартість оренди для ФОП Дербаба О. знизиться приблизно на 3 тис. грн.

Депутати підтримали виділення 70 тис. грн на оплату комунальних послуг  Спортивному комплексу “Карпати” в Доброгостові. Погодження отримала й Програма фінансової підтримки КНП «Трускавецька міська лікарня» ТМР на 2023 рік». Відповідно до Рішення місто виділить кошти на капітальний ремонт покрівлі даху галереї КНП «Трускавецька міська лікарня» ТМР, капітальний ремонт заїзду до приймального відділення (заїзд для швидких), забезпечення фінансової підтримки працівників установи.

Рішення, ініціатором якого був. М. Галик, щодо встановлення ставок та пільг зі сплати земельного податку на території Трускавецької міської територіальної громади було прийняте з поправками. Як зазначив депутат Анатолій Стародуб, пільги на 2024 рік потрібно підтримати, адже цей податок не критично впливає на наповнення бюджету, поряд з цим він зауважив, що є інші податки, яким бюджет буде наповнюватись, зокрема туристичний збір. Відтак, у 2024 році середня ставка земельного податку під житловим будівництвом з урахуванням пільги за 1000 кв. м буде наступною: Уличне 494 грн (20%), Доброгостів 490 грн(20%) Орів 342 грн (10%), Модричі 528 грн (40%) і Трускавець 626 грн (94% пільга, оскільки втричі вища нормативно-грошова оцінка землі ніж у селах). Рішення набуває чинності в день прийняття і почне застосовуватись з 1 січня 2024 року, згідно з процедурою.

Без дискусій депутати прийняли Рішення щодо надання дозволу  на виготовлення проєкту  землеустрою щодо відведення земельної ділянки об’єднанню співвласників багатоквартирних будинків «Стебницька,64», «Едельвейс» та «Віра». Було обговорено та підтримано Рішення про встановлення нової дати відзначення Дня міста Трускавця. А саме, перенесення святкування Дня міста-курорту Трускавець з 18 червня на останню неділю липня. Зміни пропонуються у зв’язку з перенесенням святкування Дня медичного працівника на 27 липня. Оскільки День Трускавця пов’язаний з Днем медика, органічним буде перенести усі святкування. 

Звернення Трускавецької міської ради до Президента України,   Верховної    Ради  України,    Кабінету   Міністрів   України    щодо недопущення     прийняття    законопроєкту    № 8401    “Проєкт   Закону   про внесення  змін  до  Податкового  кодексу України  та  інших  законів  України щодо  особливостей  оподаткування  у  період  дії  воєнного  стану” підтримали всі депутати одноголосно. Це була усна ініціатива Анатолія Стародуба, (за основу взято текст звернення Ярослава Грицака). Аналогічне звернення щодо скасування підвищення ціни на електроенергію для побутових  споживачів  та  введення  мораторію на підвищення цін/тарифів ЖКГ на термін дії  воєнного  стану в Україні та шести  місяців  після  його припинення (ініціатор Я. Грицак) було підтримане депутатським корпусом Трускавця. Ці дві теми є болючими як для простих мешканців, так і для підприємців, чиї інтереси відстоює міська рада Трускавця.

Рішення щодо внесення змін у структуру інспекції з питань благоустрою Трускавецької міської ради не набрало достатньої кількості голосів. На засіданні депутати, також, затвердили ряд земельних питань. Всі прийняті Рішення оприлюднюється на офіційному сайті міської ради tmr.gov.ua в розділі «Рада».

Перейти до вмісту