Веселі канікули у трускавецьких школярів разом із БФ «Рокада»

Канікули – час відпочинку, веселощів та дружніх забав, а також пізнання чогось нового. Сьогодні використати його з користю нашим діточкам допомогли соціальні працівниці благодійного фонду «Рокада» Оксана Плитин та Марта Максименко, які організували для, майже сотні, учнів молодшої школи цікаві заходи. Спершу школярі побували на виставі «В гості до Сонечка» від театру «І люди, і ляльки». Опісля, представники благодійної організації з Великої Британії пригощали усіх свіжоспеченою піцою. Габріел, Джек та Джордж приїхали спеціально облаштованим фуд-кортом зі Львова й пекли ароматні італійські паляниці з класичною начинкою прямо перед дітьми. В часі очікування діти намагались поговорити з іноземними гостями англійською, вдавалось не всім, але це нікого не засмутило, бо для добрих справ волонтери не потребували розмов, адже дитячі посмішки та зацікавлені очі промовляли самі за себе.

Аналогічні заходи сьогодні пройшли в трускавецькому «Карітасі» для родин ВПО з дітьми.

Як розповіла Оксана Плитин, цей інтерактивний проєкт, за сприяння БФ «Рокада», буде реалізовуватись і в інших школах Трускавця, адже тут зосереджена найбільша кількість вимушених переселенців в Області після міста Львів. Наприклад, лише у третій школі, де сьогодні відбувся захід, навчається 96 ВПО, більша частина з яких – у молодших класах. Є багато дітей із сімей військових, які зараз на фронті, зокрема і серед ВПО. «Саме задля допомоги діткам, які приїхали з сім’ями зі східних областей інтегруватись на новому місці й в нових реаліях, відчути підтримку та небайдужість оточення і проводяться дані заходи», – зазначає пані Оксана, яка чимало років працювала в соціальній сфері Трускавця, а потім територіальної громади. Нещодавно, завдяки її сприянню було облаштовано «Простір дружній до дитини» – відпочинково-навчальну кімнату при НВК «СЗШ№2-гімназії» реалізований благодійним фондом «Рокада» за підтримки Агенції ООН у справах біженців в Україні спільно з міською радою Трускавця.

БФ «Рокада»надає різнопланову допомогу переселенцям у Трускавці від початку повномасштабного вторгнення. За ці, півтора з лишком років, вони надавали гуманітарну допомогу, вели юридичний супровід, допомагали з реєстрацією різних допомог для ВПО й надалі продовжують свою діяльність майже в усіх регіонах України.

Перейти до вмісту