Рештки колишнього совєтського меморіалу на Дрогобицькій демонтують силами «Парку курортного»

18 серпня відбулося засідання постійної депутатської комісії з земельних питань. На ній було розглянуто абсолютну більшість тих питань, що виносяться на чергову 52 сесію міської ради, яка запланована на 22 серпня.

Найперше члени комісії заслухали інформацію «Про демонтаж меморіального комплексу радянських воїнів по вулиці Дрогобицькій у м. Трускавці Львівської області». Мова про рештки меморіалу на вулиці Дрогобицькій, адже були сумніви щодо існування там поховань. На заслуховування цього питання прибули громадські активісти, котрі спільно з членами комісії дійшли до згоди та одностайної думки, що навіть сліду не має залишитися від цих останків совєтської доби. Після ухвалення відповідного рішення на сесії рештки монументального комплексу громада демонтує власними силами, тобто силами КП «Парк курортний». Громадські активісти пообіцяли, що допоможуть в цьому.

В розрізі питання демонтажу прозвучало ряд пропозицій щодо встановлення нового пам’ятника загиблим воїнам. Створена робоча група, яку очолив заступник міського голови Святослав Стефанків і яка займатиметься збором пропозицій та вирішенням цього питання в цивілізованому руслі. Остаточне рішення де має стояти пам’ятник чи комплекс і яким він має бути ухвалюватимуть родичі загиблих захисників Вітчизни.

Тривале обговорення на комісії спричинив проєкт рішення щодо надання в оренду фермерському господарству «Сімейна фазенда» (родина Коханців) у с. Уличне чергових 12 га землі. Справа в тому, що на цю ж ділянку претендує інший фермер, оскільки вона не заліснена і минулого року була під посівами. Депутати довго ламали голову над тим, як зробити так, щоб і вовк був ситим і коза ціла, та зрештою прийняли соломонове рішення – рекомендували загальну ділянку орієнтовною площею 22 га розділити порівну між двома претендентами. «Сімейній фазенді» земля потрібна для сінокосу, адже мають понад пів сотні штук великої рогатої худоби, а ФОП Сирватка – для посівів під зернові культури.

Начальниця управління містобудування, архітектури та землекористування ТМР Оксана Плахтій наголосила на тому, що з 1 січня 2024 року по всій державі власники паїв сплачуватимуть значно вищу орендну плату – понад 3 тисячі гривень за 1 гектар землі за 1 рік, і самі шукатимуть фермерів, котрі погодилися б взяти землю в рух, для обробітку. Таким чином парадоксальна ситуація, коли в селах є великі площі необроблюваної землі, а вільних ділянок немає, може змінитися на краще. Земля – це теж капітал, а капітал має приносити прибуток, а не лежати мертвим тягарем.

Наступні декілька питань члени земельної комісії на чолі з Юрієм Наконечним розглядали в присутності інтересантів, тобто зацікавлених осіб, котрі писали заяви з земельних чи містобудівних питань. Решта ж питань, які на сесії розглянуть пакетним голосуванням, стосуються індивідуальних селянських господарств, і міська рада просто йде назустріч заявникам в оформленні документації чи приведенні її у відповідність до норм чинного законодавства України.

Перейти до вмісту