06 вересня 2017 року за результатами діяльності бюро правової допомоги у приміщенні Стрийського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги відбувся круглий стіл.   

У заході взяли участь: заступник директора Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Львівській області Віра Іськович, партнери бюро, фахівці регіональних бюро з Жидачева, Миколаєва, Сколього, Борислава, Трускавця, Дрогобича та Нового Роздолу, адвокати, представники ЗМІ, а також клієнти, які на власному досвіді переконалися в ефективності роботи бюро.

Так, зокрема, з Борислава до Стрия приїхали, щоб подякувати Стрийському місцевому центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги та його директорці Марії Николаїшин відома в Бориславі та на Дрогобиччині громадська діячка Віра Курпіта й переселенець зі Сходу Олександр Ченський. Останній зокрема завдяки безкоштовному адвокату, наданому Центром, зумів виграти судову справу проти Пенсійного фонду України і домігся збільшення пенсії майже вдвічі.

Круглий стіл, який тривав близько двох годин, пройшов у дуже довірливій хорошій атмосфері. І це не в останню чергу завдяки його модератору, директорці Стрийського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Марії Николаїшин. Вона слідкувала, щоб доповідачі не перевищували ліміт часу, вміло вплітала в свою бесіду цитати з творів Тараса Шевченка, Івана Франка, Григорія Сковороди (адже має дві вищі освіти – педагог-філолог та юрист), підібрала чудову послідовність доповідачів. Так, доповіді фахівців Центру та бюро чергувалися зі свідченнями клієнтів, виступами адвокатів та партнерів Центру. А серед партнерів – і територіальні центри обслуговування одиноких та непрацездатних осіб, і центри зайнятості, і органи місцевої влади,      і освітні, культурні та медичні заклади тощо.

З вітальним словом до учасників круглого столу звернулася заступник директора Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Львівській області Віра Іськович. Вона пригадала той час, коли Центр лише розпочинав свою діяльність і в штаті працювало всього 6 осіб. Зараз у центральному офісі штат не надто збільшився, зате на Львівщині вже діє 6 місцевих центрів, і загалом працює 24 бюро.    

В кожному виступі працівників Центру правової допомоги – чіткість та розуміння завдань, які стоять перед ними.  Так, Петро Габрівський, заступник начальника відділу «Дрогобицьке бюро правової допомоги» Стрийського місцевого центру з надання БВПД навів цікаві статистичні дані, які засвідчили приблизно однакову кількість клієнтів серед жінок та чоловіків, серед мешканців міста та сіл району. З 1511 звернень вторинну правовому допомогу (адвоката) надавалося у 117 випадках. Як стверджують доповідачі, часто фахівці центру окрім правової допомоги виконують ще й соціальну місію, а часто і психологічну.

Заступник начальника відділу «Трускавецьке бюро правової допомоги» Стрийського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Галина Кітраль в коментарі для «Трускавецького вісника» повідомила, що у Трускавці окрім офісу бюро на Данилишиних, 62 (територія лікарні) діють ще 2 дистанційні пункти консультування – в міському центрі зайнятості на вул. Івасюка та служба у справах дітей в міській раді. За рік роботи фахівці бюро з Трускавця провели 17 виїзних прийомів у селах Дрогобиччини, а загалом на виїздах та дистанційних пунктах правову допомогу було надано 147 особам.           В цілому ж у Трускавці правову допомогу надано в 960 випадках, у тому числі вторинну – у 75.

 Нашим читачам нагадуємо, що за отриманням юридичних консультацій чи роз’яснень з правових питань можна звертатися безпосередньо до відділу «Трускавецьке бюро правової допомоги» Стрийського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги, що знаходиться за адресою:  м.Трускавець,  вул. Данилишиних, 62. 

Графік  роботи:  понеділок-п’ятниця  з 08:00 до 17:00 (крім святкових та вихідних днів, тел.: (03247)-5-05-30.

Залишити відповідь

Перейти до вмісту