Трускавець має стати хабом з реабілітації військових

Постійна депутатська комісія з питань туризму, розвитку курорту, рекреації, міжнародної співпраці, інвестицій та інформаційної політики не засідала ще від початку повномасштабного вторгнення. Але туристична інфраструктура – це обличчя курорту, тому ігнорувати потреби цієї сфери в жодному разі не можна. Тим більше, що Трускавець має амбітні плани стати хабом з реабілітації військових. А якщо врахувати, що кількість гостей в місті з початком війни не зменшилася, а зросла в рази, то нагальність скликання цієї комісії є очевидною.

Найперше на засіданні комісії з питань туризму, яке відбулося сьогодні, 17 серпня, заслухали начальницю планово-економічного відділу Марію Заверюху про кількість туристів у Трускавці за період 2021-2023 роки та інформацію щодо туристичного збору за вказаний період.

У 2021 році Трускавець відвідало  183 444 туристи/відпочивальники, в 2022 – 163 218, за І півріччя поточного року – 80 639. Хоча кількість туристів збільшилася, але зменшується кількість проведених ліжкоднів (на 44,7%). Це означає, що щораз менше гостей приїжджає на тритижневий термін. В санаторії та пансіонати їдуть в середньому на 12 днів, в готелі – на 3-5, а інколи й на добу. Середня вартість 21-денної путівки – 19 тис. грн.

Через об’єктивні причини (воєнний час) зменшилася кількість іноземних відпочивальників. В 2021 році іноземців приїжджало 11 тис. осіб, в 2022 – 2 200, в І півріччі 2023 – 500.

Кількість ВПО в громаді на кінець 2021 року становила 303 особи, на кінець 2022 року –  14 705 осіб, станом на 01.07.2023 р. – 13 868. Мова про тих ВПО, хто офіційно зареєструвався.

Туристичного збору в 2021 році надійшло 5 млн. 493 тис. грн., в 2022 – 11 млн. 50 тис. 600 грн., в перші 6 місяців 2023-го – 4 млн. 449 тис. 700 грн. Але є й підприємства-ухилянти, котрі комбінують, як би то туристичний збір не сплачувати, і поки що їм це вдається.

Від сухої статистики, котра дозволяє бачити вектори та тенденції, на комісії перейшли до конкретних проєктів. Активними в обговоренні були всі троє членів комісії (Сергій Чурбанов, Марія Настьошин, Руслан Пристай) та заступник міського голови Олексій Балицький. Було обговорено такі теми та дано по них відповідні доручення:

1) відновлення діяльності Клубу готельєрів,

2) розроблення порядку розміщення вивісок на зовнішній поверхні будівлі або споруди у Трускавці,

3) активізація роботи з брендбуку,

4) поміняти існуючий шрифт-крапельки на легший для сприйняття,

5) перетворити Трускавець на місце віддаленої (дистанційної) роботи для фахівців з інших регіонів (концепція ДАРТу про coworking places),

6) перетворити Трускавець на хаб для реабілітації військовослужбовців та постраждалих від бойових дій цивільних мешканців,

7) ознакування та підсвітка плакучого бука навпроти костелу як пам’ятки природи, боротьба з несанкціонованим паркуванням під цим деревом,

8) робота над реконструкцією надкаптажних споруд «Едвард» та «Броніслава»,

9) створення комфортного відпочинкового простору біля джерела «Юзя» з залученням через аутсорсинг ландшафтного дизайнера,

10) відновлення теренкурів різної складності, використавши історичний досвід Трускавця та напрацювання Вадима Беляка,

11) встановити високі штрафи за розміщення рекламоносіїв-спотикачів,

12) зрушити з мертвої точки тему велодоріжок та велопарковок.

Робота комісії була дуже плідною, і якщо в найближчі рік-два вдасться реалізувати хоча б частину задуманого, то це буде великий плюс для нашого курорту, його іміджу, престижу та розвитку в майбутньому.

Перейти до вмісту