Трускавець у тренді: гуманітарна допомога від «Альянсу громадського здоров`я»

Міжнародний благодійний фонд «Альянс громадського здоров`я» вже другий рік поспіль допомагає Львівській області, у тому числі і Трускавецькій громаді. В 2022 році фонд надав Львівщині понад 30 тонн гуманітарної допомоги у вигляді продуктових наборів та засобів особистої гігієни. Також були роздані продуктові картки мереж «Сільпо» і «МЕТРО». У Трускавці допомогу роздавали через Благодійний фонд «Карітас Трускавець» та ГО «Агенція регіонального розвитку громад». Допомога призначалася та була роздана внутрішньо переміщеним особам з усіх областей України і сім`ям військовослужбовців, в тому числі сім`ям загиблих воїнів.

 Всього у Трускавці було роздано біля 10 тонн гуманітарної допомоги, що становить третину всієї допомоги для Львівщини. І це зрозуміло, адже у Трускавці кількість ВПО становить майже стільки ж, скільки тут проживає місцевого населення. Станом на 15 грудня 2023 році у Трускавецькій громаді офіційно зареєстровано 13 846 ВПО.

Також продукти та засоби гігієни були роздані в Борислав, Дрогобич, Новий Розділ, Стрий, Червоноград, Пустомити. Також допомога від МБФ «Альянс громадського здоров`я» надійшла у прифронтові зони України: Нікополь, Марганець, Томаківка.

Завдяки спільній роботі волонтерів, волонтерських центрів різних локацій і хабів Львівщини та Дніпропетровщини було роздано цих 40 тонн гуманітарної допомоги від «Альянсу громадського здоров`я».

Також за фінансової підтримки МБФ «Альянс громадського здоров`я» та Шведської Церкви наприкінці 2023 року ініціатор активностей ГО «Агенція регіонального розвитку громад» за підтримки партнерських організацій зреалізувала міні-проєкт «Підтримка потреб в добробуті притулків для ВПО приймаючих громад Львівської області для підготовки до зимового періоду 2023-2024 рр. в умовах війни».

«Цей міні-проєкт був недовгим, але значущим. Трьом притулкам у Трускавці була надана посильна допомога для побуту ВПО в зимовий період.

Маємо надію, що наступного року всі ініціативи з підтримки ВПО будуть розширені, враховуючи потреби інших притулків в місті та області. Альянс громадського здоров’я вже другий рік поспіль допомагає ВПО в м. Трускавець, і це добра практика, тож нехай вона стане системною. Зокрема, готуються нові проєкти на 2024 рік.

Для наших організацій дійсно Трускавець в тренді, адже він став прихистком для нас, сюди ми переїхали самі, перевезли свої сім`ї. Тому стараємося залучити сюди чим побільше благодійних організацій, адже Трускавець став одним з головних центрів евакуації. Тут присутня синергія громадських організацій, активні і влада, і громада, дуже добре працював Гуманітарний штаб. Тож ця системна спільна робота для ВПО надихає й далі працювати в цьому напрямку, спонукає благодійників надавати гуманітарну допомогу», – розповіла нам координаторка проєкту Анжеліка Близнюк.

Проєкт «Підтримка ініціатив спільнот в Україні» впроваджується МБФ «Альянс громадського здоров’я» за фінансової та технічної підтримки Шведської церкви, включаючи збір коштів та координацію благодійної організації Christian Aid.

Перейти до вмісту