Триває кампанія декларування доходів громадян

Трускавецька ДПІ ГУ ДПС у Львівській області нагадує, що триває кампанія декларування доходів громадян, отриманих у 2023 році.

В окремих випадках фізичним особам, які у минулому році отримали доходи, необхідно самостійно обчислити суму податку на доходи фізичних осіб і військового збору та подати до податкового органу податкову декларацію.

Громадяни зобов’язані подати річну декларацію про майновий стан і доходи, якщо протягом 2023 року отримували доходи, а саме:

– спадщина (дарунок) від осіб, які не є членами сім’ї першого та другого ступенів споріднення;

– доходи від здачі в оренду власного рухомого чи нерухомого майна, земельних ділянок, земельних часток (паїв), виділених або не виділених у натурі,

– доходи від продажу власної сільгосппродукції,

– доходи від продажу інвестиційних активів, якщо їх вартість у 2023 році перевищує 3760 грн. (додаток Ф1);

– іноземні доходи;

– доходи від операцій з продажу (обміну) об’єктів рухомого та/або нерухомого майна (додаток Ф4);

– частина прибутку контрольованої іноземної компанії (додатки КІК);

– доходи, отримані у зв’язку з розподілом прибутку або його частини утворення без статусу юридичної особи, створене на підставі правочину або зареєстроване відповідно до законодавства іноземної держави (території) без створення юридичної особи (партнерство, траст, фонд), яке не є контрольованою іноземною компанією та відповідає вимогам підпункту 170.111.1 пункту 170.111 статті 170 розділу IV Податкового кодексу України,

– дохід у вигляді основної суми боргу (кредиту) платника податку, прощеного (анульованого) кредитором за його самостійним рішенням, не пов’язаним з процедурою банкрутства, до закінчення строку позовної давності, у разі якщо його сума перевищує 25 відсотків однієї мінімальної заробітної плати (у розрахунку на рік), встановленої на 1 січня звітного податкового року, що у 2023 році перевищує 1675 грн.

Подати декларацію можна через Електронний кабінет платника, що розміщений за посиланням cabinet.tax.gov.ua. Увійти до Електронного кабінету можна, ідентифікувавшись за допомогою електронного цифрового підпису будь – якого надавача чи скориставшись послугою Дія. Підпис.

Оплатити задекларовані суми податків можна скориставшись QR-кодом у розділі ,,Розрахунки з бюджетом” Електронного кабінету.

Декларацію про майновий стан та доходи за 2023 рік необхідно подати до 1 травня 2024 року.

Перейти до вмісту