У Трускавці перевірять роботу всіх служб та відділів відповідальних за безпеку населення під час надзвичайних ситуацій

У місті проходитиме перевірка ланки цивільного захисту. Комісія працюватиме з 22 по 30 листопада під керівництвом Олега Горіховського , начальника управління державного нагляду з питань техногенної безпеки Головного управління Держтехногенбезпеки у Львівській області.

«Востаннє перевірка здійснювалась в 2013 році, тоді до цієї перевірки у Трускавці посадові особи віднеслись не зовсім відповідально. В результаті, вперше за 3 роки був складений акт про те, що ланка цивільного захисту на курорті була не готова. Більше таких прецедентів по області у нас немає», – розповів Олег Горіховський.

Він зазначив, що  події в країні складаються так, що заходи цивільного захисту виходять на перший план, бо ,безпека людей, які проживають у цьому місті, захист майна і захист інтересів держави на території громади це першочергові заходи до яких мають вдатись і виборні посадовці.

«Я маю сподівання, що оскільки, зараз у місті нові посадові особи, новий міський голова, новий керівник департаменту цивільного захисту, і відповідно ситуація мала б змінитись на краще», – додав Олег Горіховський, начальник  управління державного нагляду з питань техногенної безпеки.

Він, також, запропонував досить демократичний спосіб залучення усіх сил громади в разі надзвичайних ситуацій, а саме, міській раді укласти договори з підприємствами, які мають габаритну техніку і в разі надзвичайної ситуації місто могло б безперешкодно користуватись нею на основі такої угоди.

Про стан справ в цивільному захисті доповів Юрій Солян, – завідувач відділу з питань діяльності правоохоронних органів, оборонної та мобілізаційної роботи. Він зазначив, що за минулий 2016 рік у Трускавці покращено зв’язок оповіщення в системі АСТРА, проведена перевірка та інвентаризація всієї системи оповіщення. У 2016 році разом з міським управлінням ГУДСНС проводились навчальні заняття з диспетчерськими службами життєзабезпечення міста. У Трускавці діючими є 4 сирени оповіщення. 15 гучномовців, які знаходяться на залізничному вокзалі, згідно домовленості будуть залучені для оповіщення в разі потреби. На автостанції – 4 гучномовці,  з підприємством місто також має угоду про співпрацю. Станом на сьогодні працює 2559 радіоточок, за даними укртелекому, а це на 75 шт. менше ніж в минулому році. У серпні 2016 року, відповідно до програми запобігання виникнення надзвичайних ситуацій та захисту населення території міста Трускавець рішенням міської ради було виділено 13,5 тисяч гривень та придбано стаціонарний комплекс для оповіщення. У місті є 12 захисних споруд з них 7 протирадіаційних сховищ, також є 4 споруди укриття.   

«Перевірка – це спосіб отримати правдиву і об’єктивну інформацію про стан ланки цивільного захисту в місті, відповідно визначити недоліки і їх ліквідувати. Ми не можемо працювати для галочки, питання безпеки мешканців є для нас головним», – підсумував зустріч  Андрій Кульчинський, як очільник ланки цивільного захисту Трускавця.

 В підсумку перевірки, комісія дасть оцінку роботі та готовності всіх служб, а також посадовим особам міста, які задіяні в ланці цивільного захисту.

 

 

 

 

 

 

Залишити відповідь

Перейти до вмісту