У Трускавецькій міській раді відбулась офіційна зустріч з нагоди підписання   спільної   чотирьохсторонньої   Угоди про  міжнародне  партнерство. Польщі та України. Польської Гміни Риманув, представляє Бурмістр Войцех Фарбанєц, Повіт Сяноцький представляє Віце-староста Вацлав Кравчик, місто Трускавець представляє Міський голова Андрій Кульчинський, Старосамбірський район – голова районної Ради Тетяна Терлецька. До обговорення угоди та майбутніх напрямків співпраці приєднались Пьотр Урузькі – посол Сейму РП, член підкомітету з туризму.

Галина Литвин – виконавчий директор Асоціації органів місцевого самоврядування «Єврорегіон Карпати- Україна », а також гості з Польщі та регіону (представники медичної сфери, спорту, туризму та бізнесу), представники ЗМІ.

Учасники угоди наголосили на своїй готовності розвивати взаємні контакти у різноманітних сферах: культури, спорту, туризму, охорони здоров’я, освіти, екології, охорони середовища, історичної спадщини та інших. Зокрема представники польських міст говорили, що реальною є фінансова підтримка при участі в чисельних програмах Європейського Союзу. Це стосується покращення логістичних розв’язок між Польщею та Західним регіоном, відкриття сучасних пропускних пунктів, ремонти дорожнього покриття.  Мова йшла про організацію спільних зустрічей, громадських, культурних і спортивних заходів, виставок та ярмарків.

Підписання   спільної   чотирьохсторонньої   Угоди про  міжнародне  партнерство  це декларація намірів, говорить Тетяна Терлецька, голова Старосамбірської районної Ради, а відтак, важливо, щоб у документі були передбачені додатки, в яких ми могли б прописати конкретні справи, які хочемо реалізувати: якщо це  взаємодопомога обмін досвідом, чи обмін учнівською молоддю, то це можна заздалегідь запланувати кожним органом і відповідно погодити, на рік вперед. Те саме необхідно зробити стосовно спільних фінансових проектів. Це буде доброю програмою, дотримуючись якої, зовсім скоро, побачимо результати, додає Тетяна Терлецька.

Учасників заходу запросили до диспуту «Перспективи і очікування від підписання Угоди в чотиристоронньому форматі. Перспективи промоційної важливості проекту для розвитку територіальних громад і територій». «Міжрегіональне співробітництво є важливою складовою стратегічного партнерства України та Республіки Польща, ефективним засобом європейської інтеграції України, а також практичним механізмом впровадження європейських стандартів на регіональному та місцевому рівнях.Роботи багато, наші польські партнери мають великий досвід в реалізації проектів в інтеграції і це для нас є дуже цінним», – зазначив Андрій Кульчинський міський голова Трускавця.

Зазначимо, що у четвер о 11:00 відбудеться урочисте підписання Угоди про  міжнародне  партнерство за участі Народних депутатів України, представників ОДА та ЛОР.  

Залишити відповідь

Перейти до вмісту