В міській раді обговорили можливість створення у Трускавці центру адаптації для людей з інвалідністю

Андрій Кульчинський – міський голова Трускавця зустрівся з представниками громадської організації WZW “ORADEA”, які понад 10 років ведуть роботу адаптації інвалідів, та допомагають дітям і соціально незахищеним сім’ям в Румунії та Бельгії.

Патрік Беллінк, керівник організації з дружиною Лютгарде та Іваном Ванхалле, кординатором соціально-педагогічного напрямку,починали роботу в Румунії. Де створили різнотипні центри для людей з інвалідністю, сиріт, соціально незахищених дітей. Зараз вони шукають можливість створення таких центрів в Україні. «Ми розпочинали свою роботу з створення центрів для обездолених дітей. Надавали всебічну допомогу: проживання, харчування, психологічну підтримку для дітей та їх батьків. Сьогодні маємо неабиякі здобутки в роботі з неповносправними людьми, які потребують щоденної опіки. Метою роботи наших центрів є повністю адаптувати людей з інвалідністю до самостійного життя. Успіхи в цьому також  є – у Бельгії після відвідування центру неповносправні люди можуть обходитись без допомоги батьків, чи рідних. Вони живуть у квартирах самі, а тренери з центру навідуються до них раз на 1-2 дні. Наша  філософія – дати можливість людям з інвалідністю жити  самостійно, без допомоги рідних»,  – розповів Патрік Беллінк, голова організації, лікар за фахом. Він також зазначив, що за роки роботи у цій сфері зрозумів також важливість вкладання коштів у навчання фахівців, яких катастрофічно не вистачає.  

Андрій Кульчинський відзначив, що  Трускавець – це, власне, те місто де створення центру адаптації та допомоги людям є напрочуд актуальним. «Ми розуміємо як складно сьогодні людям з інвалідністю та їх родинам. Коли в сім’ ї є люди з інвалідністю, їхні наближчі родичі стають залежними від дому. В Україні подібних центрів дуже мало, та й і ці не пропонують таких послуг, як тривале перебування зі спеціалістами – лікування та адаптації.  Робота такого центру у Трускавці також дасть можливість батькам чи опікунам подбати про своє здоров’я, в той час коли їхні вихованці будуть перебувати в центрі під наглядом спеціалістів. Для цього ми навіть маємо потенційне приміщення, це недобудована дитяча лікарня, – на мою думку це найкращий варіант для створення там закладу такого типу», – наголосив Андрій Кульчинський, міський голова Трускавця.

Слід зазначити, що в Трускавці делегати з Бельгії не випадково. Вже чотири роки поспіль Патрік та Лютгарде Беллінги приїздять сюди, щоб навідати вихованців волонтерського консультативного валеологічного центру «Паросток». Вони виступають і благодійниками для сімей, які відвідують «Паросток».  Заснували центр у 2006 році. Створювала його Світлана Волошанська, декан  біологічного факультету Дрогобицького педагогічного університету. Сьогодні разом з іншими працівниками факультету та студентами-волонтерами допомагають людям, які мають інвалідність. Проводять для них майстер-класи, надають психологічну підтримку, допомагають адаптуватись в суспільстві. Зараз центр знаходиться в приміщенні школи № 2 гімназії у Трускавці.

Очевидно, що грошей для створення адаптіційного центру для людей з інвалідністю потрібно чимало. Понад 1 мільйон євро. Таких коштів немає ні у міста ні у держави. Однак в Європі діє велика кількість програм, що фінансують такі проекти. Світлана Волошанська разом з колегами з факультету, бельгійськими благодійниками, заручившись підтримкою міського голови Трускавця Андрія Кульчинського готова працювати над розробкою проектів, щоб отримати грант на створення центру.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *