В музеї історії планують облаштувати інклюзивний простір «Зв’язок поколінь»

Завдяки участі в конкурсній програмі «Культура без бар’єрів» (Лот.2 Безбар’єрне суспільство)  Українського Культурного Фонду, музей історії міста-курорту Трускавця отримає фінансування від Фонду на реалізацію соціально-культурного проєкту «Облаштування інклюзивного простору в музеї історії міста-курорту Трускавця “Зв’язок поколінь: від УПА до ЗСУ””, що зробить його сучасним доступним суспільним простором для всіх відвідувачів.

Проєкт передбачає створення інклюзивного мультимедійного простору для маломобільних груп людей, зокрема і воїнів ЗСУ. Тут вже більше року працює проєкт «Відвідини музею воїнами ЗСУ». Деяким з наших поранених Захисників важко відвідувати тематичну експозицію «Повстанська криївка», що в підвальному приміщенні. Тож в музеї працюють над вирішенням цієї проблеми.

Завдяки створенню мультимедійного простору з тематичним контентом експозиції «Повстанська криївка», шляхом використання сучасних технологій через встановлення мультимедійного сенсорного столу для зручної подачі тематичного матеріалу (аудіо, відео, шрифт Брайля тощо),  який буде адаптований у залах постійно діючої експозиції першого поверху, маломобільні групи відвідувачів, зокрема воїнів ЗСУ, зможуть ознайомитися з історією національно-визвольної боротьби ОУН-УПА та одночасно з історією сучасної війни, а також життєвих історій загиблих героїв російсько-української війни, які проживали в Трускавецькій територіальній громаді.

Проєкт є суспільно корисним, адже присвячений темі інклюзивності маломобільних груп та меморіалізації національно-визвольної боротьби українського народу. Реалізований проєкт зробить комфортним перебування маломобільних груп людей (воїнів ЗСУ, що проходять лікування у Трускавці, ветеранів війни, людей з інвалідністю Трускавецької громади тощо) через зручне сприйняття шляхом інклюзії.

Перейти до вмісту