Василь Ґабор, письменник, видавець, літературознавець: «Трускавецький ЛітФест» – подія європейського рівня!»

 Трускавець започаткував новий осінній фестиваль! 25-27 жовтня курорт став осередком культурного життя Прикарпаття – 43 видатних літераторів та митців, 15 видавництв взяли участь у першому книжково-літературному фестивалі «Трускавецький ЛітФест».

 Організатори фесту – Трускавецька міська рада, координатор та автор ідеї – громадська діячка Анна Литвин. Проект реалізовано за підтримки Ураїнського культурного фонду. Метою «Трускавецького ЛітФесту» стала популяризація читання, як цікавої форми дозвілля та презентація читання, як однієї із головних складових духовного розвитку людини. Темою фесту стали комунікаці, як процеси, між автором та читачем.

 Програма заходу передбачала літературний, освітній, мистецький напрямки. Літературний напрямок містив зустрічі з авторами, афтограф-сесії, презентації книг, поетичні читання, літературні дискусії та екскурси. Своїми враженнями ділиться один із учасників фестивалю Василь Ґабор – письменник, упорядник антологій, видавець, літературознавець, кандидат філологічних наук, член Національної асоціації письменників України, лауреат премій імені родини Куриласів та Лесі і Петра Ковалевих: «Я вражений. «Трускавецький ЛітФест» – подія європейського рівня! Організація, локації, волонтери, публіка. Все дуже професійно і злагоджено».

 Освітній напрямок охопив семінари та круглі столи, майстер-класи з сторітеллінгу, театрального декламування, літературні, ілюстраційні та читацькі майстерні. Наталя Скибак, начальник управління розвитку міста: «Нам було дуже приємно, що активно підключились школи. Вчителі приводили своїх учнів на поетичні читання, живі бесіди, майстер-класи. Діти задавали питання та дискутували, а головне поверталися додому з цікавими книжками та яскравими враженнями. Молодь та школярство отримали наш головний меседж, що читати не просто необхідно, а й круто, бо сучасна література є, і вона є захопливою! Читання – це одна із основних складових розвитку наших дітей, нашого майбутнього. Фестиваль пройшов на найвищому рівні. Про це свідчать відгуки учасників та гостей. Цього б не було без підтримки Українського культурного фонду, партнерів та волонтерів».

 На учасників фесту мистецького напрямку, чекали: фотовиставка, виступи музичних гуртів, театральні інсталяції. «Книжково-літературний фестиваль «Трускавецький ЛітФест» – фантастична ідея, у контексті якої протягом трьох днів відбуваються у Трускавці незабутні зустрічі, презентації, знайомства з літературою, автрами, творами мистецтва…! Високий рівень загальної культури, домінування креативу, бездоганної організації заходу просто вражають!», – висловилась на своїй сторінці у соцмережі facebook Зеновія Шульга, доцент кафедри художнього текстилю Львівської національної академії мистецв, де викладає проектування художніх тканин, куратор виставки текстилю, яка відкрилась в рамках фестивалю.

 Центральною постаттю фестивалю став автор та його книга. Живе спілкування з популярними письменниками та поетами сучасності є одним із найвагоміших факторів зацікавленості читачів.   Зустрічі із персоналіями фестивалю відбувалися одразу на кількох майданчиках міст: Трускавець, Дрогобич, Стебник та Борислав, у селах Уличне та Доброгостів.

 «Ми обрали різні локації для фестивалю. Готель «Трускавець «365» знаходиться практично в центрі міста. На зустрічі з авторами приходили місцеві жителі, також ми відзначили велику кількість гостей-відпочивальників. Свою аудиторію мають й інші локації: музеї, просвітницький центр, вілла «Клюберґа» та URBAN бібліотека. Там були відвідувачі. Ну і звісно люди йшли на імена, на улюблених, знаних авторів. Дуже тішуся, що наші спікери відвідали школи та університет, школярі та студенти – дуже вдячна та перспективна аудиторія», – розповідає Анна Литвин.

 Серед учасниів-спікерів «Трускавецького ЛітФесту»: Василь Шкляр, Галина Пагутяк , Мирослав Дочинець, Андрій Содомора, Ганна Осадко, Марія Чумарна, Наталія Дзюбенко-Мейс, Василь Габор, Дара Корній, Дмитро Білий, Лідія Данильчук, Олександра Бонковська, Катерина Немира, Любов Долик, Іван Гентош, Василь Кузан, Тетяна П’янкова, Сергій Синюк, Віктор Янкевич, Дмитро Білий, Олександр Осадко, Левко Скоп, Зенон Яремко, Єва Райська, Микола Зубков, Леся Низова, Любов Хомчак, Вячеслав Умнов, Леся Квик, Зеновія Шульга, Лідія Кондратик, Ірина Шевчик, Юлія Курташ-Карп, Павло Кордиш, Анастасія Нікуліна, Наталка Янушевич, Андрій Юркевич, Марічка Гев, Лідія Бариляк, Олександр Байдацький, Андріана Саєнко, Іван Гентош, етно-гурт «КABACHOK PROJEKT».

 «Перший «Трускавецький ЛітФест» завершився. Ми взяли високу планку і триматимемо її і надалі. Сподіваємось, що з кожним роком фестиваль відвідуватиме все більша кількість гостей, в тому числі трускавчан» – підсумувала Наталя Скибак,

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *