Вічна пам`ять тобі, воїне Миколо…

Сьогодні Трускавецька громада прощалася із черговим загиблим воїном – Миколою Андрущуком з Трускавця. Багато людей, багато квітів, траурні звуки військового оркестру, приклякання чи поклін перед труною Героя. Все це для того, щоб продемонструвати нашу вдячність, нашу повагу, нашу любов до того, хто віддав за нас своє молоде життя.

У віці 37 років Микола Андрущук покинув цей світ. Покинув його на полі бою на Запоріжжі, загинув від ворожого снаряду, у запеклому протистоянні з ворогом, котрий хоче нас поневолити. Шість місяців відслужив Микола у війську, не роздумуючи йти чи не йти, служити чи не служити, воювати чи не воювати. І нехай за це буде вічною пам`ять про нього.

У надгробній промові в церкві святого Миколая настоятель парафії Покрови Пресвятої Богородиці в Уличному отець Ярослав Мельник пробував знайти слова потіхи для скорботної матері Галини. Вона стояла біля труни з тілом свого синочка, немов Пречиста Богородиця під хрестом, і, здається, ніщо не може розрадити матір в такому страшному горі. Але смерть її сина – не даремна, не марна, не щось неважливе. Смерть її сина, як і тисяч інших синів та дочок українського народу – це надія на краще, це плата за нашу свободу і незалежність, це кривава жертва за право бути вільним народом серед інших вільних народів. Тому низький поклін матері, котра виховала сина-Героя, і наші щирі співчуття. Співчуваємо всій родині Героя: дідусеві, братові, хресним батькам, а також всім, хто знав та любив Миколу.

Микола Андрущук, як десятки інших Героїв з Трускавецької громади, поповнив лави Небесного Воїнства, котре не може воювати на землі, але може молитися в небесах, як того навчає Свята Церква. Для всіх нас він став побратимом, братом, Героєм, прикладом жертовності та святості.

Кожну людину чекає смерть, та найпочесніша смерть – на полі бою, і про це вчили ще мудрі стародавні греки та римляни. Тож нехай загибель воїна Миколи Андрущука стане тим кроком, котрий наближає Україну до Перемоги над силами зла, диявола, темряви. Хоча Микола помер, та він навіки залишиться серед нас, в нашій пам`яті як Воїн Світла та Воїн Добра.

Вічна пам`ять Миколі Андрущуку та всім воїнам-Героям, котрі віддали життя за Україну…

Перейти до вмісту