Відійшов у Вічність Болеслав Петровський

На 87-му рої життя упокоївся в Господі очільник Трускавця в 1980-1990 роках, Почесний громадянин Трускавця, дійсний член Української Технологічної Академії, люблячий чоловік, батько та дідусь, великий патріот Трускавця та України Болеслав Денисович ПЕТРОВСЬКИЙ.

Народився Болеслав Петровський 14 грудня 1936 року в с. Дубровка Полонського району на Хмельниччині в багатодітній сім`ї. Дитинство та юнацькі роки провів на Житомирщині в с. Карпівці Чуднівського району, де закінчив середню школу. Служив в армії. Освіта вища: закінчив Львівський державний університет імені Франка та ВПШ в москві. Кандидат економічних наук, академік Української Технологічної Академії.

Після роботи в містах Жовква (тоді Нестерів), Стрий, Львів та Миколаїв (районний), у 1980 році доля закинула Болеслава Денисовича до Трускавця. Наше місто-курорт стало для Болеслава Петровського рідним, і прожив він у ньому половину свого життя – 43 роки. З них понад 10 пропрацював на посаді голови Трускавецької міської ради та її виконавчого комітету (1980-1990).

З 1990 по 1997 рр. працював доцентом кафедри економіки Дрогобицького державного педагогічного університету імені І. Франка, з 1997 р. – генеральним директором ЗАТ «Трускавецький валеологічний інноваційний центр» (ТВІЦ), з 2000 р. – в СЕЗ «Курортополіс Трускавець». Почесний громадянин міста Трускавця.

За роки керування Трускавцем доклався до розбудови та розвитку курорту. За десять років було здано в експлуатацію 37 багатоквартирних житлових будинків на 2556 квартир, міський критий ринок, залізничний вокзал, декілька овочевих баз, магазини, ресторани, кафе, перукарні, аптеки, адмінбудівлі поліції, прокуратури та багато інших об’єктів. Саме в роки урядування Болеслава Петровського до міста були прокладені нові газопровід та водогін з річки Стрий. Такого масштабного будівництва як в ті роки у Трускавці не було ні до, ні після Болеслава Денисовича.

Своєрідним підбиттям підсумків цього періоду стала книга «Трускавець у 80-х роках двадцятого століття», видана Болеславом Петровським у 2015 році. У ній він дає такий заповіт своїм наступникам на мерській посаді та всій Трускавецькій громаді: «Сьогодні не варто шукати ворогів серед своїх односельців. Час визначає кожного роль та місце в суспільстві і дає належну оцінку. Не списуйте свої прорахунки, невдачі на попередників та минуле. Не бідкайтесь і не зчиняйте галасу з приводу того, що вам щось не те перепало у спадок. Краще думайте і дбайте про майбутнє, щоб воно було привабливе для заможного життя, та робіть людям завжди добро, консолідуйте громаду. Людська злоба і ненависть тільки розпалює ворожнечу і, поряд з негативом, знищує навіть все святе. Коли ми зможемо прощати один одному, Світ стане добрішим…».

До останніх днів життя Болеслав Денисович зберіг ясний розум та добру пам’ять. На згадку про себе залишив більше 50 друкованих праць. Спільно з дружиною Олександрою виховав двох синів, дочекався онуків та правнуків.

Трускавецька міська рада, виконавчий комітет та Трускавецький міський голова висловлюють щирі співчуття рідним Болеслава Денисовича Петровського. Вічна йому пам’ять та Царство Небесне.

Парастас за новопреставленим Болеславом Петровським – сьогодні, 10 липня, о 19.00 в каплиці церкви св. Миколая. Похорон – 11 липня.  

Перейти до вмісту