До уваги здобувачів освіти!

Трускавецька ДПІ Головного управління ДПС у Львівській області нагадує громадянам, що держава повертає з бюджету частину податку на доходи фізичних осіб, утриманого із заробітної плати, зокрема по витратах на навчання, тобто надається право на податкову знижку.

При розрахунку податкової знижки враховуються витрати, понесені за навчання тільки у вітчизняних закладах дошкільної, позашкільної, загальної середньої, професійно-технічної та вищої освіти за здобуття відповідної освіти за себе та/або члена сім’ї першого ступеня споріднення.

Для того, щоб скористатися податковою знижкою необхідно подати декларацію про майновий стан і доходи. Разом з декларацією подаються відповідні підтверджуючі документи, зокрема, квитанції, чеки, прибуткові касові ордери, що ідентифікують продавця товарів (робіт, послуг) і особу, яка звертається за податковою знижкою, а також копії договорів, довідки про отримані доходи у вигляді заробітної плати, копію паспорта та документи, які підтверджують ступінь споріднення (у разі компенсації вартості навчання члена сім’ї першого ступеня спорідненості).

Декларацію для отримання податкової знижки за 2022 рік можна подати до 31 грудня 2023 року. Якщо платник податку до кінця року, не скористався правом на нарахування податкової знижки за наслідками звітного року, таке право на наступні податкові роки не переноситься.

Декларацію можна подати в електронному вигляді через сервіс ,,Електронний кабінет платника” за посиланням cabinet.tax.gov.ua у розділі ,,ЕК Для громадян” за допомогою електронного цифрового підпису будь-якого акредитованого центру сертифікації ключів.

Перейти до вмісту