Яз Іван Романович

Яз Іван Романович

20.01.1982р. – 13.09.2022 р.

Народився в м. Трускавець

Молодший сержант, старший стрілець 2 механізованого відділення 3 механізованого взводу 8 механізованої роти 3 механізованого батальйону 24 ОМБр ім. короля Данила. Загинув під час виконання бойового завдання поблизу с. Безіменне Херсонської області.

Іван Яз навчався в Трускавецькій СЗШ №1, після закінчення школи навчався у Професійно-технічному училищі №7 м. Борислав і здобув середньо спеціальну освіту. У 2000 році 27 квітня був призваний на строкову службу в ДСНС України у Харківській області. Після строкової служби працював в охоронній компанії «Дельта». З 2003 року працював у сфері обміну валюти. Згодом відкрив власний бізнес у цій сфері.

На захист Батьківщини став 15.04.2022 р. Мобілізований до лав ЗСУ військової частини А 0998, 24-та окрема механізована бригада імені короля Данила в м. Яворів. Брав участь в бойових діях з 09.06.2022 р. по 18.06.2022 р. під Лисичанськом. З 31.08.2022 р. виконував бойові завдання на Миколаївському та Херсонському напрямку. Загинув 13 вересня 2022 року під час виконання бойового завдання в районі н. п. Безіменне Херсонської області.

Іван був розлучений, має повнолітнього сина. З батьків залишилася тільки мати, батько помер у 2007 році. З рідних залишилася молодша сестра і старший брат.

Наш Герой трускавчанин Іван Яз був сильною, доброю, щирою людиною. Його любили і поважали у різних куточках нашої України та поза її межами. Він завжди добивався своїх цілей, будував плани на майбутнє. Але всі плани зруйнувалися, під час нападу російського агресора. Іван без спротиву став на захист Батьківщини, тому що був відважним і сміливим героєм нашої України, який хотів зберегти життя своїх рідних, близьких та знайомих. Ціною свого життя він здійснив найбільший подвиг справжнього чоловіка. Віддав своє життя за нас, за цілісність і незалежність  України. Ми пишаємося відвагою Івана і низько вклоняємося йому, а наші молитви за нього завжди лунатимуть до Бога. На віки-вічні його ім’я буде вписане в історію України, як воїна – Героя.

За виявлену мужність та героїзм був нагороджений посмертно:

Орденом за мужність ІІІ ступеня згідно Указу Президента України від 08.11.2023 року №743

Орденом «Хрест Героя» згідно наказу командира військової частини А0998 24-ї ОМБр ім. короля Данила

Присвоєно посмертно звання Почесний громадянин Дрогобицького району.

Вічна слава, пам’ять та пошана нашому Герою у всіх віках.

Вічна пам`ять Івану Язу та всім воїнам-Героям, котрі віддали життя за Україну…

Перейти до вмісту