Завтра на Дрогобиччині розпочинають масштабну вакцинацію диких тварин проти сказу

Для цього майже 3 тисячі доз вакцини від сказу для диких тварин розповсюджуватимуть на території населених пунктів Дрогобицького району, зокрема й у Трускавецькій громаді. Рішення проводити масштабну вакцинацію з 13 вересня прийняли на засіданні Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії, яка відбулась сьогодні в Дрогобицькій районній військовій адміністрації під головуванням першого заступника Романа Шлярпа. Участь у нараді взяв представник міської ради Трускавця Олег Блажівський, спеціаліст з питань розвитку аграрного сектору економіки та розвитку сільських територій громади.

У кожній громаді буде створено робочу групу з поширення вакцинальних приманок, до складу якої увійдуть ветеринарні лікарі, спеціалісти органу місцевого самоврядування, фахівці лісомисливських господарств і користувачі мисливських угідь. Наземний метод вакцинації тварин на Дрогобиччині використовують вперше. Раніше вакцину розповсюджували за допомогою цивільної авіації, однак в межах правового режиму воєнного стану застосовувати авіацію заборонено. Тому члени комісії розкладатимуть приманки наручно.

На 1 кілометр квадратний розраховано 25 приманок, які мають вигляд брикетів розміром 3×5 зі специфічним запахом. Там, де зафіксовані спалахи сказу, розкладатимуть більшу кількість вакцини на відстані. Під час поїдання тварина прокушує капсулу й таким чином отримує щеплення. Мешканців громади просять не брати приманки руками, не руйнувати та не переносити в інші місця.

Від початку 2023 року на Дрогобиччині було зафіксовано аж 14 випадків сказу диких тварин, тому ці заходи є вкрай важливими для запобігання розповсюдження цього небезпечного недугу, зазначають в Дрогобицькій РВА.

Перейти до вмісту