РІШЕННЯ № 1567 від 18 грудня 2019 року Про надання адресної грошової допомоги на покриття витрат на житло і комунальні послуги особам з інвалідністю

УКРАЇНА

ТРУСКАВЕЦЬКА МІСЬКА РАДА

Львівської області

(шістдесят шоста сесія сьомого демократичного скликання)

Р І Ш Е Н Н Я

 

Від 18 грудня 2019 року                                 № 1567

          

Про надання адресної грошової

допомоги на покриття витрат на житло і

комунальні послуги особам з інвалідністю

          З метою посилення соціального захисту осіб з інвалідністю міста в частині відшкодування коштів на оплату житла і комунальних послуг, відповідно до Комплексної програми правового захисту, соціальної підтримки і реабілітації людей з інвалідністю м. Трускавця на 2019-2021 роки, керуючись п.22 ст. 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», міська рада

                                                                                                                  В И Р І Ш И Л А :

 1. Надати щомісячну адресну грошову допомогу на покриття витрат на житло і комунальні послуги на період з січня по грудень 2020 року:

– сім’ям, в яких проживає двоє і більше непрацюючих осіб з інвалідністю або двоє дітей з інвалідністю, дитина з інвалідністю підгрупи А, особам з інвалідністю по зору І-ої та ІІ-ої групи, особам з інвалідністю І-ої та ІІ-ої групи без нижніх кінцівок, одиноким особам з інвалідністю І-ої групи в розмірі 430 грн. щомісячно;

 1. Затвердити Положення про порядок та умови надання адресної грошової допомоги на покриття витрат на житло та комунальні послуги особам з інвалідністю на 2020 рік, згідно додатку.
 2. Надати з січня по грудень 2020 року 100% знижку плати за користування житлом та комунальними послугами в межах норм споживання:

Мітран Анатолію Івановичу на двох осіб з інвалідністю з дитинства І групи, які проживають в м. Трускавці по вул. Дрогобицькій, 12/16;

Кирчей Осипі Зигмундівні, яка проживає в м. Трускавці по вул. Мазепи, 34/56 на всіх членів сім’ї.

 1. Управлінню праці та соціального захисту населення (В.Ільницька) забезпечити призначення та виплату адресних грошових допомог особам з інвалідністю та відшкодування пільг організаціям-надавачам житлово-комунальних послуг Мітран А. І., на двох осіб з інвалідністю з дитинства І групи, які проживають в м. Трускавці по вул. Дрогобицькій, 12/16 та Кирчей О.З, яка проживає в м. Трускавці по вул. Мазепи, 34/56 на всіх членів сім’ї.
 2. Фінансовому управлінню (М. Федоричаку) забезпечити фінансування адресних допомог та пільг за рахунок коштів передбачених у міському бюджеті на соціальний захист.
 3. Керівникам організацій-надавачів житлово-комунальних послуг щомісячно подавати управлінню праці та соціального захисту населення відомості про надані послуги сім’ям: Мітран А.І., на двох осіб з інвалідністю з дитинства І групи, які проживають в м. Трускавці по вул. Дрогобицькій та Кирчей О.З, яка проживає в м.Трускавці по вул. Мазепи, 34/56 56 на всіх членів сім’ї.
 4. Рішення Трускавецької міської ради № 1180 від 31 січня 2019 року «Про надання адресної грошової допомоги на покриття витрат на житло і комунальні послуги особам з інвалідністю» вважати таким, що втратило чинність.
 5. Контроль за виконанням рішення покласти на постійні комісії міської ради з питань освіти, культури, соціального захисту, охорони здоров’я, санаторно-курортної сфери та молодіжної політики та з питань бюджету, фінансів, розвитку курорту, підприємництва, комунальної власності і майна.
 6. Рішення набуває чинності з 1 січня 2020 року.

 

                                                                            Міський голова                                                               А. Кульчинський

Додаток

до рішення міської ради

1567 від 18.12.2019р.

 

 

ПОЛОЖЕННЯ

про порядок та умови надання адресної грошової допомоги

на покриття витрат на житлово-комунальні послуги особам з інвалідністю

на 2020 рік

 

 1. Загальні положення

1.1. Адресна допомога надається на покриття витрат на житло і комунальні послуги особам з інвалідністю по зору І-ої та ІІ-ої груп, , особам з інвалідністю І-ої та ІІ-ої групи без нижніх кінцівок, одиноким особам з інвалідністю І-ої групи та сім’ям, в яких проживає двоє і більше непрацюючих осіб з інвалідністю або двоє дітей з інвалідністю чи дитина з інвалідністю підгрупи А і спрямована на реалізацію конституційних гарантій прав громадян на соціальний захист відповідно до Комплексної програми правового захисту, соціальної підтримки і реабілітації осіб з інвалідністю м.Трускавця на 2019-2021рр» та бюджету міста Трускавця на 2020 рік.

 1. Призначення допомоги

2.1. Призначення допомоги здійснюється управлінням праці та соціального захисту населення Трускавецької міської ради.

2.2. Для призначення допомоги подаються наступні документи:

–    заява;

–    документ, що посвідчує особу (паспорт);

–    довідка, що підтверджує дані про осіб, зареєстрованих у житловому приміщенні (довідка про склад сім’ї, для ВПО – довідка про реєстрацію як ВПО);

–    копії трудових книжок;

–   копія довідки МСЕК.

2.3. Допомога призначається на календарний рік, за наявності права, та повертається за попередні три місяці, що передують місяцю звернення.

Допомога призначається особі з інвалідністю, одній особі з інвалідністю з числа сімей, які складаються з двох і більше осіб з інвалідністю.

2.4. Особам з інвалідністю-підприємцям незалежно від наявності доходу, допомога не призначається.

2.5. Особам з інвалідністю, які користуються пільгами на житлово-комунальні послуги відповідно до чинного законодавства чи отримують грошову компенсацію на оплату житлово-комунальних послуг згідно рішень міської ради адресна допомога не призначається, крім дітей війни.

     В інших випадках  – за рішенням комісій міської ради з питань соціального захисту населення…. та комісії з питань фінансів…

 1. Розмір допомоги

3.1. Допомога надається у розмірі 430 гривень щомісячно:

 – сім’ям в яких проживає двоє і більше непрацюючих осіб з інвалідністю (І-ої, ІІ-ої, ІІІ-ої груп), двоє дітей з інвалідністю, дитина з інвалідністю підгрупи А;

– особі з інвалідністю по зору І-ої та ІІ-ої групи;

– одиноким особам з інвалідністю І-ої групи;

– особам з інвалідністю І-ої та ІІ-ої групи без нижніх кінцівок.

 1. 4. Виплата адресної допомоги.

4.1. Виплата грошової допомоги проводиться щомісячно через вузол зв’язку на підставі виплатних документів  управління праці та соціального захисту населення Трускавецької міської ради.

4.2. Виплата допомог та відшкодування пільг припиняється з першого числа місяця наступного за місяцем, в якому склалися наступні обставини:

– зміни у складі сім’ї у зв’язку зі смертю або зміною місця проживання особи з інвалідністю;

– закінчення терміну групи інвалідності.

     У разі виникнення обставин,  внаслідок яких припиняється  виплата допомоги одержувач допомоги або член сім’ї зобов’язаний повідомити  управління праці та соціального населення Трускавецької міської ради в 10-денний термін.

     У разі смерті особи, якій була призначена щомісячна адресна грошова допомога, але через незалежні від управління праці та соціального захисту населення Трускавецької міської ради причини (фінансування в неповному обсязі,  недостатні лімітні асигнування) не була своєчасно виплачена, адресна грошова допомога  може бути виплачена членам сім’ї померлого, які фактично проживали разом з ним,  виходячи  з норм чи розмірів, що були чинними на момент його смерті.

         Вказана виплата проводиться членам сім’ї померлого на підставі:

–         письмової заяви;

–         документа, що посвідчує особу заявника (паспорт);

–         копії свідоцтва про смерть;

–         довідки про факт проживання членів  сім’ї разом з особою з інвалідністю.

 

 

                                                                        Секретар міської ради                                                              Н.Пономаренко

 

 

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *