Відразу два роди військ Збройних сил України — ракетні війська та артилеристи, а також інженерні війська відзначають сьогодні своє професійне свято.

 День ракетних військ і артилерії — державне свято України, що відзначається щорічно 3 листопада на честь українських ракетних військ та артилерії. Свято встановлено Указом Президента України від 31 жовтня 1997 року.

 Ракетні війська та артилерія — рід Сухопутних військ ЗСУ, що складаються зі з’єднань оперативно-тактичних і тактичних ракет, з’єднань і частин гаубичної, гарматної, реактивної і протитанкової артилерії, артилерійської розвідки, мінометних підрозділів і підрозділів протитанкових керованих ракет. Він призначений для ураження рухомої сили, танків, артилерії, протитанкових засобів противника, авіації, об’єктів протиповітряної оборони та інших важливих об’єктів при веденні бою. Ракетні війська та артилерія є основною вогневою силою в військових операціях, які проводяться Сухопутними військами, і виконують до 65-70% загального обсягу завдання з вогневого враження противника.

 Сьогодні Збройні Сили України неможливо уявити без використання професійної артилерії та ракетних військ. Військові влучно назвали артилеристів і їх рід військ «богами війни». В час, коли Україна знову бореться за свою незалежність на сході держави, застосування артилерії дало можливість з початком війни у боях здобути вогневу перевагу над ворогом, забезпечити поразку його угруповань у низці боїв та досягнути поставленої мети.

 Також сьогодні своє професійне свято відзначають інженерні війська.   День інженерних військ встановлений згідно з Указом Президента від 27 жовтня 1999 року, «ураховуючи заслуги інженерних військ у зміцненні обороноздатності держави».

 У загальній структурі Збройних сил України інженерні війська належать до спеціальних військ. Організаційно частини і підрозділи інженерних військ входять до складу Сухопутних військ, військ протиповітряної оборони та Військово-морських сил, а у складі Військово-повітряних сил є інженерно-аеродромні частини і підрозділи. З інженерних військ виділилися у самостійні роди військ залізничні війська, війська зв’язку, автомобільні війська, танкові війська і навіть авіація. Інженерні війська — це війська переднього краю. У військовий час атаку починають саме інженерні війська. Вони забезпечують мотострільцям і танкістам просування вперед. Нині підрозділи інженерних військ Збройних сил України активно задіяні на сході країни в районі проведення ООС.

 Трускавецька міська рада вітає усіх військовослужбовців ракетних військ і артилерії, інженерних військ з професійними святами! Бажаємо вам міцного здоров’я, щастя, добра, злагоди, успішної служби у справі захисту України! Разом переможемо!

Перейти до вмісту