Що будемо робити зі старою котельнею?

Колишня котельня на вулиці Івасюка та навколишня територія – неприглядна зона в житловому мікрорайоні. Після завершення переходу міста на автономне опалення цей об’єкт став непотрібним і під впливом різних чинників руйнувався. Зараз руки дійшли і до котельні – там планують створити соціальний простір під умовною назвою «Чотири покоління», щоб туди могли приходити діти, молодь, люди у розквіті сил та особи поважного віку, а також інваліди, ВПО, демобілізовані військовослужбовці, митці та чимало інших категорій населення.

Зустріч на тему що ж робити зі старою котельнею і як зробити її реконструкцію недорогою та оптимально корисною пройшла сьогодні, 3 листопада, в залі засідань міськвиконкому. Ініціював обговорення концепції реконструкції міський голова Андрій Кульчинський, він же був і модератором.

Зі сторони експертного середовища виступили фахівці зі Львова: архітектор Володимир Степанович Лаврін спільно зі своїм співробітником, архітектором Олегом Миколайовичем Луциком (підготували чудову презентацію, проєкт концепції реконструкції), архітекторка, радниця міського голови Львова з питань збереження архітектурної спадщини Лілія Сергіївна Швець-Онищенко, а також директор інституту телекомунікацій, радіоелектроніки та електронної техніки НУ «Львівська політехніка» Богдан Михайлович Струхалюк.

Міську владу Трускавця на зустрічі окрім міського голови представляли його заступники Олексій Балицький і Святослав Стефанків, в.о. зав. відділу залучення інвестицій та міжнародної технічної допомоги управління розвитку громади Леся Соляк, депутат міської ради, радник міського голови Руслан Пристай, начальник фінансового управління Микола Федоричак.

Були і представники від громадськості: керівниця ГО «Ініціативний центр «Толока» Тетяна Моісеєва-Шиленко та громадський активіст Олександр Цюпер, котрий брав участь в облагородженні простору біля котельні та ініціативі кінопоказів під відкритим небом у м. Трускавці.

Що пропонують зробити на місці котельні? Активний громадський соціальний простір, URBAN-space, який діятиме постійно і буде цікавим для багатьох. Добудувавши в частині котельні другий поверх, можна облаштувати там коворкінг-центр, офісні приміщення, де зможуть бути і офіси для активних ГО, котрі пишуть проєкти та сприяють розвитку міста і громади. Поліфункціональна будівля мала б і URBAN-кафе, великий івент-хол на 230 місць, офіси, творчі лабораторії, майстерні для воркшопів. А ще тут можна було б проводити молодіжні дискотеки, різноманітні форуми, зустрічі лідерів громадської думки.

Локація стала б своєрідною «фабрикою бізнесу», де ділилися б історіями успіху, укладали б взаємовигідні угоди, допомагали один одному реалізувати сміливі та потрібні ідеї. Все це оживило б «мертву зону» теперішньої закинутої котельні. А ще сюди пропонують перенести ФМ-радіостанцію Трускавця, проводити тут заняття для бальних танців, є і чимало інших цікавих пропозицій.

Об`єкт розміщений на комунальній землі, поруч є вільні незадіяні земельні ділянки, тож простору для креативу багато. Окрім паркінгу та велопарковки можна створити URBAN-парк, облаштувати дитячі та спортивні майданчики, або ж продовжити цей простір, доєднавши до нього майданчик біля Івасюка, 1А. Люди з інвалідністю, прихильники 3D-моделювання, творчі люди йшли б сюди в студію звукозапису, STEAM-лабораторію, проводили б тут вільний час, спілкувалися, вчилися, розважалися, творили хороші речі. Такий простір однозначно забрав би молодь з-під торгових центрів, бо, на жаль, така є сувора правда життя, що ввечері молоді піти немає куди, якщо грошей у кишені катма.

Переваги мультифункціонального об’єкту розробники ескізної пропозиції концепції вбачають у доступності, великій території, певній відстані від житлових будинків. Це мав би бути об’єкт як частина рекреації, великий культурно-діловий та громадсько-соціальний простір.

Звідки взяти на це гроші? Міська влада працює над цим. Виграно проєкт від Мінрегіонбуду «Виготовлення проєктно-кошторисної документації по об’єкту: “Реконструкція приміщення будівлі міської котельні з влаштуванням мультифункціонального простору “4 покоління” по вул. Івасюка, 19В в м.Трускавець Львівської області для соціальної та психологічної інтеграції внутрішньо переміщених осіб та Захисників України”», який залучає на ці потреби 670 тисяч гривень державних коштів при умові співфінансування міста в сумі 234 053 грн.

Як розповіла в.о. зав. відділу залучення інвестицій та міжнародної технічної допомоги управління розвитку громади Леся Соляк, проєкт розроблявся з метою перетворити закинуту котельню на «місце сили» для людей, які вимушено покинули свої домівки та військових, які захищають нашу країну, створити перший в Трускавецькій міській територіальній громаді мультифункціональний простір для соціальної та психологічної інтеграції ВПО та Захисників України. Реалізовується він за рахунок коштів субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на проектування, відновлення, будівництво, модернізацію, облаштування, ремонт об’єктів будівництва громадського призначення, соціальної сфери, культурної спадщини, житлово-комунального господарства, інших об’єктів, що мають вплив на життєдіяльність населення

Щира подяка голові Львівської ОВА Максиму Козицькому, котрий проявив державницьку позицію та підтримав цей проєкт. Працюватимемо і над залученням грантових коштів з ЄС, щоб ідею втілити в життя.

«Ми обрані Трускавецькою громадою і в першу чергу думаємо про тих, хто тут живе, хто нам довірив владу і для кого ми працюємо. Розпочавши втілення цього проєкту в життя, в майбутньому візьмемося і за інший – на базі котельні на вулиці Коцюбинського. В наступному 2024 році плануємо оголосити конкурс серед архітекторів на краще бачення концепції спортивного простору. Якщо на Івасюка-Стебницькій головний акцент буде на соціальному та громадському житті, то в мікрорайоні Мазепи-Дрогобицька – на місці здоров`я, місці сили, бо важливість спорту важко переоцінити. І так крок за кроком йдемо до нашої мети – перетворення нашого міста у ще більш комфортне, більш доступне для всіх категорій населення, у найсприятливіше для життя місто в Україні», – каже міський голова Андрій Кульчинський.

З фоторепортажем та ескізами можна ознайомитися за цим посиланням.

Перейти до вмісту