З 1 січня 2022 року в Україні набув чинності Закон України “Про основи національного спротиву». Важливою його складовою є територіальна оборона, рух опору та підготовка громадян України до національного спротиву.

 Як виглядатиме створення сил територіальної оборони на Львівщині? Хто може зголоситися і як?

 На Львівщині дислокується 103 окрема бригада Сил територіальної оборони, до якої належать 7 батальйонів територіальної оборони Збройних Сил України. Їх управління будуть розгорнуті найближчими тижнями, відповідно, у семи районах області.

 Записатися до лав сил територіальної оборони означає вступити на військову службу за контрактом в резерві.

 Для цього громадянам України потрібно:

– мати від 18 до 57 років;

– звернутися до районного центру комплектування та соціальної підтримки (РТЦК та СП) за місцем реєстрації, де Вам підкажуть усі подальші кроки.

 Як зазначив очільник області Максим Козицький, з огляду на нинішній рівень погроз з боку північно-східного ворога, підрозділи територіальної оборони в областях мають бути розгорнуті у пришвидшені терміни.

 Детальна інформація – за адресою: м.Львів, вул. Ів.Франка, 25, або за одним із номерів: (096) 080-69-87 чи (066) 829-04-34.

 Служба за контрактом у силах тероборони відбувається таким чином:

– без відриву від звичайного життя;

– раз на місяць відбуваються навчання вогневої, тактичної, інженерної підготовки та тактичної медицини. До навчань залучають інструкторів з бойовим досвідом;

– за бажанням, можна пройти навчальні збори та курси підвищення кваліфікації тільки у своєму підрозділі;

– при введенні воєнного стану, резервісти батальйонів територіальної оборони знають, в який підрозділ, на яку посаду йдуть та які завдання виконує їхній підрозділ на території Львівщини.

Перейти до вмісту