З 01 березня 2022 року розмір допомоги на дітей, які виховуються у багатодітних сім’ях збільшено з 1700 грн до 2100 грн щомісячно. Відповідні зміни 16 лютого 2022 року Урядом внесено до постанови Кабінету Міністрів України від 13 березня 2019 р. № 250 «Деякі питання надання соціальної підтримки багатодітним сім’ям». Сім`ям, які отримують даний вид допомоги перерахунок буде проведено автоматично без звернень громадян.

 Нагадуємо, допомога призначається на третю і кожну наступну дитину з місяця, в якому було подано заяву з усіма необхідними документами, та виплачується щомісяця по місяць досягнення дитиною 6-річного віку включно.

 У разі коли в сім’ї одночасно народилося двоє і більше дітей, внаслідок чого сім’я набула статусу багатодітної, виплата допомоги здійснюється на кожну таку дитину.

 Для призначення допомоги за умови пред’явлення паспорта громадянина України (паспортного документа іноземця) або іншого документа, що посвідчує особу та підтверджує її спеціальний статус, подається заява одного з батьків, з яким постійно проживає дитина, та копії таких документів:

– посвідчення батьків багатодітної сім’ї (з пред’явленням оригіналу). У разі досягнення дитиною з багатодітної сім’ї шестирічного віку подається посвідчення дитини з багатодітної сім’ї (з пред’явленням оригіналу);

– свідоцтв про народження всіх дітей (з пред’явленням оригіналів).

 Виплата допомоги припиняється у разі:

– позбавлення отримувача допомоги батьківських прав;

– нецільового використання коштів і незабезпечення створення отримувачем допомоги належних умов для повноцінного утримання та виховання дитини;

– відібрання дитини в отримувача допомоги без позбавлення його батьківських прав;

– влаштування дитини на повне державне утримання;

– зарахування дитини на цілодобове перебування (від чотирьох ночівель на тиждень) до інтернату (пансіону) закладу загальної середньої освіти (за винятком спеціальних закладів освіти, закладів освіти III ступеня, ліцеїв, що забезпечують здобуття виключно профільної середньої освіти, та випадків, коли батьки сплачують повну вартість утримання дитини в закладі);

– перебування отримувача допомоги в місцях позбавлення волі за рішенням суду;

– втрати статусу багатодітної сім’ї;

– подання отримувачем допомоги заяви про припинення виплати допомоги;

– смерті дитини;

– смерті отримувача допомоги.

 Виплата допомоги припиняється з місяця, що настає за місяцем, в якому виникли зазначені обставини, за рішенням органу соціального захисту населення, який призначив допомогу.

 Для отримання більш детальної інформації щодо призначення допомоги просимо звертатися до управління соціального захисту населення Трускавецької міської ради за адресою: м. Трускавець, пл. Чорновола, 2, або за тел. 5-03-05 та 5-20-10.

Перейти до вмісту