Бюджет громади за І квартал виконано на 121,1%

30 травня відбулося пленарне засідання XLVIII сесії Трускавецької міської ради VIII демократичного скликання.
На початку сесії депутати озвучили звернення та запити. Колективне звернення від мешканців кількох будинків на вулиці Стефаника зачитала депутатка Зоряна Домбровська. Мешканці хочуть ремонту провулку, але це не передбачено в проєкті заміни водогону на Українки-Стефаника.
Вкотре тему ставок земельного податку в селах підняв депутат Михайло Галик.
Депутат Андрій Гнідан застеріг керівника ТОВ «Трускавецький водоканал», щоб той навіть думати не смів про підвищення тарифів на водопостачання та водовідведення. Мабуть, такі думки виникають внаслідок інформації про підвищення тарифу для КП «Дрогобичводоканал» від НКРЕ. Міський голова Андрій Кульчинський зазначив, що підвищення тарифу для споживачів «Дрогобичводоканалу» не означає автоматичного підвищення для споживачів Трускавецького водоканалу. У нашого водоканалу зараз три пріоритети, над якими працюємо – це зменшення втрат, збільшення реалізації води та покращення якості очистки води, зазначив міський голова.
Депутат Богдан Габшій виступив із запитом щодо можливості встановлення знаків «Трускавецька міська територіальна громада» при вїздах на територію громади з різних сторін. На це його надихнула практика сусідньої Бориславської громади. Подекуди це може бути проблематично, для прикладу, зі сторони Дрогобича, Стрия та Львова, адже межа між громадами проходить по різні сторони дороги, а територія нашої громади перемежовується з територією сусідньої. Але це питання планують вивчити. Також Богдан Габшій вважає, що стели при вїзді в місто зі сторони Дрогобича та Борислава є совковими і варто замість них встановити європейські вказівники.
Після озвучення запитів депутати приступили до розгляду питань порядку денного, більшість з яких – земельні.
Одним з перших розглянули звіт про виконання бюджету громади за І квартал 2023 року. За січень-березень поточного року бюджет громади виконано на 121,1%. Замість запланованих 55 млн 109 тис грн в казну громади поступило 66 млн 741 тис 900 грн, тобто отримано більше на 11 млн 632 тис грн. Перевиконання стосується переважно плати за землю, місцевих податків і зборів, туристичного збору. У розрізі населених пунктів доходи переважають над видатками в м. Трускавці та с. Станиля. В інших селах громади видатки більші, ніж поступлення до бюджету, зазначив начальник фінансового управління Микола Федоричак, котрий доповідав це питання.
Детально зі структурою доходів та видатків бюджету громади за І квартал 2023 року можна буде ознайомитися в опублікованому рішенні з додатками.
Серед прийнятих на сесії рішень – зміни в структурі виконавчих органів (не призводить до зміни чисельності штату), оформлення дарчих на генератори та автомобілі від німецьких та польських міст-партнерів (для пожежної, лікарні, закладів освіти, виконавчого комітету), зміни до програм цивільного захисту та підтримки КНП «Трускавецька міська лікарня», дозвіл на передачу благодійному фонду комунального пересувного пандуса та інші.

Перейти до вмісту