Червоні кетяги калини – як кров загиблих в боротьбі

В пам’ять про 34 загиблих воїнів з Трускавецької громади та всіх загиблих захисників України у меморіальному сквері «Мамин сад»  в курортному парку Трускавця сьогодні, 20 листопада, висаджено кущі калини.

П’ять років минуло від того дня, коли в листопаді 2018-го з ініціативи секретаря міської ради Наталії Пономаренко та ГО «Мамина весна» у скверику висаджували перші дерева. Потім в сад перемістили скульптури ангелів, створені під час пленеру в 2010 році, а ще пізніше встановили пам’ятні таблиці в честь воїнів АТО. На жаль, кількість загиблих за 5 років зросла в рази, але пам’ятаємо про всіх, шануємо всіх, і «Мамин сад» – живе нагадування про це.

Висадка кущів калини проводилася в рамках акції «16 днів проти насильства». Цим жестом Трускавець хоче показати, що головного насильника, головного агресора треба зупинити, а війна повинна завершитися поверненням всіх наших територій та справедливим миром. Дуже багато часу в нашому суспільстві приділяли другорядним речам, говорили про насильство як щось абстрактне, і то переважно в контексті родин, і не зауважили, як під боком плекався насильник-монстр, котрий своїми агентами впливу насаджував чужу мову, чужу віру, чужі звичаї, чужу ідеологію, а 24 лютого 2022 року відкрито напав на Україну, здійснивши акт нечуваної агресії проти мирної держави, котра добровільно відмовилася від ядерної зброї.

І ось вже два роки триває повномасштабна війна, гібридний зародок якої розвився ще в 2014-му. І війна збирає свої криваві жнива. Плачуть матері та вдови, сиротами залишаються діточки, а ворог-насильник продовжує знищувати генофонд нації, вчиняє такий же геноцид, як і 90 років тому, в час Голодомору, і який вчиняв впродовж історії неоднократно.

Тому вшановуючи всіх полеглих на полі бою, всіх захисників з Трускавця та всієї України, і відбулася сьогоднішня акція, участь в якій взяли представники міської влади та родичі загиблих.

Після панахиди, котру відправив отець Андрій Гладкий з церкви святого Миколая, та слів подяки матерям від міського голови Андрія Кульчинського, присутні висадили кущі калини та повісили на гілки дерев у «Маминому саду» символічні стрічки з прізвищами всіх Героїв, котрі в 2014-2023 роках віддали життя за рідну Трускавецьку громаду, за наше майбутнє, за неньку-Україну.

Вічна слава та пам`ять нашим Героям!

Перейти до вмісту