Чому варто встановити будинковий лічильник газу?

Як нараховують споживання газу за будинковим лічильником

 

У 2016 році в Україні розпочалася програма облаштування безкоштовних лічильників у тих, хто використовує лише газову плиту. У цієї категорії споживачів для обліку газу встановлюють будинкові лічильники. Їх застосування дозволить вчасно забезпечити облік блакитного палива та назавжди відійти від поняття «норми споживання» газу.

5 ПЕРЕВАГ ВСТАНОВЛЕННЯ БУДИНКОВОГО ЛІЧИЛЬНИКА

  • Відсутня потреба збільшувати тарифи на газ для споживачів
  • Зникне таке поняття, як «норми споживання газу»
  • Показання лічильника передаються в автоматичному режимі
  • Встановлюється без присутності споживача
  • Можливість легко контролювати нарахування

 

 

Розрахунки за природний газ згідно будинкового лічильника

 

Процедура нарахуваньзатвердженапостановою Уряду від 16 травня 2002 р. № 620 у«Тимчасовому положенні про порядок проведення розрахунків за надання населенню послуг з газопостачання в умовах використання загальнобудинкового вузла обліку», яка проводиться наступним чином:

  • Щомісяця в автоматичному режимі показання лічильника надходять до газорозподільної компанії.
  • Загальний обсяг палива рівномірнорозподіляється на кожного зареєстрованого мешканця будинку
  • Показання індивідуальних лічильників, які є в квартирах будинку, віднімаються від показань будинкового

Будинковий лічильник газу– це те, що збереже споживачів від коливань та перерахунків, пов’язаних з невизначеністю норм споживання газу, які за останній рік змінювалися декілька разів. Після встановлення такого лічильника кожен мешканець багатоквартирного будинку зможе порівняти розрахунки і визначитисьчи є економічна доцільності у встановленні індивідуального лічильника.

Споживачі мають можливість легко контролювати показання будинкового лічильника та нарахування за ним. Вони можуть отримати деталізовану роздруківку в газорозподільному підприємстві з даними лічильника, які передаються в автоматизованому режимі. Перевірити показання приладу також можна спільно з представником газового підприємства під час планових робіт. 

УВАГА: відповідно до українського законодавства для споживачів, які відмовилися від встановлення лічильника коштом газорозподільної компанії та не встановили своїм коштом передбачена відповідальність!

У такому випадку складається акт про відмову споживача після чого нарахування здійснюється за вдвічі збільшеними нормами споживання, а після 2018 року газорозподільній компанії забороняється таким споживачамтранспортувати природний газ.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *