Зміни у законі про мобілізацію: військовозобов’язані, резервісти і призовники мають оновити дані протягом 60 днів

Зміни дійсні від 18 травня.

Міністерство оборони України повідомляє, що від 18 травня 2024 року протягом 60 днів військовозобов’язані, резервісти та призовники мають оновити дані. Згідно із законодавством, громадяни можуть зробити це через ТЦК та СП, Центри надання адміністративних послуг (ЦНАП) та новий мобільний застосунок Резерв+.

 ЦНАП

Оновлення даних військовозобовʼязаних у ЦНАП – ще один законний спосіб виконати свій обовʼязок.

 Як це зробити?

 1. Записатися до ЦНАП diia.gov.ua/
 2. Прийти до ЦНАП, заповнити заяву і надати актуальні дані
 3. Адміністратор ЦНАПу допоможе військовозобов’язаному оновити дані в особистому кабінеті порталу Дія
 4. Після оновлення даних адміністратор видасть військовозобов’язаному витяг про актуалізацію даних з Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів, завірений підписом та печаткою ЦНАПу.

 Які документи брати для оновлення даних?

Для оновлення даних військовозобов’язаного в одному із ЦНАПів необхідно взяти з собою наступні документи:

 • Паспорт
 • Податковий номер (РНОКПП)
 • Також з собою варто взяти мобільний телефон, на який прийде СМС для підтвердження.

 Чи можна оновити дані у ЦНАП, якщо немає військового квитка чи давно не оновлював дані у ТЦК?

Так.

Чи готові усі ЦНАП надавати послугу оновлення даних?

100% ЦНАПів готові завтра від 9 ранку оновлювати дані.

 Резерв+

Міноборони пропонує зручний інструмент для оновлення даних з будь-якої точки та локації. Це можна зробити впродовж 3 хвилин. Без візиту до ТЦК.

 Що таке Резерв+?

Резерв+ це мобільний застосунок від Міністерства оборони для військовозобов’язаних. Першою функцію, яку ми запускаємо, є оновлення даних про себе згідно закону – мобільний телефон, фактичне місце проживання та електронна пошта.

Уточнення даних про себе в застосунку — це виконання обов’язку, передбаченого державою. Відтепер вам не треба йти до ТЦК та стояти в чергах, щоб надати свою контактну інформацію для військового обліку.

Резерв+ це мобільний «помічник», який супроводжуватиме громадянина протягом всього періоду, скільки він вважається військовозобов’язаним.

Застосунок розробляється як повноцінний продукт, який буде розвиватися і доповнюватися різними корисними функціями.

 Для чого і для кого Резерв+?

Резерв+ для всіх військовозобов’язаних чоловіків та жінок віком від 18 до 60 років.

Це зручність, яку ми пропонуємо громадянам, для того, щоб оновити свої дані з будь-якої локації чи країни.

 Як користуватись Резервом+?

Завантажити застосунок Резерв+ можна лише з офіційних маркетів App Store та Google Play. Ворог буде намагатися підробити застосунок, використовувати фішинг, тому важливо на це звертати увагу і переходити лише на посилання з офіційного сайту Міноборони чи маркетів.

Для реєстрації в застосунку всього за кілька секунд достатньо авторизуватися за допомогою BankID. Обираєте банк, яким ви користуєтеся і все.

А далі по черзі покажуться поля для підтвердження чи оновлення даних. Пропонується номер телефону — якщо він актуальний, натискаємо підтвердження, якщо ні – вводимо новий. Так само з електронною поштою та місцем проживання.

Після того, як всі дані будуть підтвердженні чи оновлені – законний обов’язок виконано. Далі з реєстру Оберіг підвантажаться дані і можна буде подивитися, що держава знає про вас.

Важливо, що стати на облік через застосунок Резерв+ чи отримати бронювання – не можна. Зараз через застосунок можна лише оновити дані та отримати витяг з реєстру Оберіг.

 Які функції будуть в Резерв+ і які плануються?

У першу чергу це функція електронного кабінету, де військовозобов’язані зможуть уточнити чи оновити свої дані згідно закону – мобільний телефон, місце проживання та електронну пошту.

Друга функція, яка буде в Резерв+ одразу – інформація з реєстру Оберіг. Людина зможе побачити інформацію, яку про нього знає держава – його персональні дані, службові дані, чи заброньований він чи має відстрочку, в якому ТЦК стоїть на обліку тощо. Згодом, у застосунку з’явиться електронний військово-обліковий документ, що матиме таку ж юридичну силу як приписне чи військовий квиток для резервістів. Ним можна буде користуватися за потреби та пред’являти уповноваженим особам.

Чи є користування застосунком обов’язковим?

Ні. Це буде, як і Дія. Хочеш — користуйся звичним методом оновлення даних, хочеш — роби це онлайн. Але кабінет буде автоматично створений для кожного військовозобовʼязаного, призовника, резервіста.

Обов’язком є оновлення даних військовозобов’язаного загалом. Це можна буде робити як онлайн, так і офлайн. На нашу думку, онлайн — набагато зручніше, не треба кудись їхати, стояти в чергах, витрачати енергію та час на комунікацію з представниками ТЦК тощо.

Як захищений Резерв+? Чи не вдасться його зламати?

Застосунок Резерв+ побудований так, що в ньому не зберігається ніяка інформація і тим паче персональні дані.

Всі дані зберігаються в реєстрі, що розташований у хмарній інфраструктурі. Ваші email, номер телефону та місце проживання передаватимуться до реєстру через канали передачі даних у зашифрованому вигляді.

Резерв+ має всі необхідні сертифікати безпеки, у тому числі – атестат відповідності комплексній системі захисту інформації. Простіше кажучи, зламати застосунок не вийде тому, що в ньому нічого не зберігається.

 Чи не прийде повістка в застосунок Резерв+?

Наразі, не існує такого поняття, як електронна повістка. Законодавчо принципи оповіщення громадян не змінювалися – повістка може бути вручена лише особисто і під підпис, як і раніше.

 Що отримає людина, коли оновить свої дані через Резерв+?

 1. Військовозобов’язаний не стане ухилянтом
 2. Зникає необхідність проходження ВЛК до окремого рішення ТЦК
 3. Зможе отримати витяг з реєстру «Оберіг» та інформацію, яка наявна в органах державної влади
 4. Не втрачатиме дорогоцінний час в чергах до ТЦК
 5. Уникне штрафів до 51 тисячі гривень
 6. Зможе безперешкодно переміщатися через блокпости
 7. Проходитиме швидку перевірку даних в разі зупинки на вулиці — замість примусової поїздки до ТЦК

Відповіді на основні питання по мобілізаційному закону можна знайти за посиланням https://army.gov.ua/qa.

 

 

Перейти до вмісту