Крижані бурульки: як не стати жертвою спадаючого снігу та хто несе відповідальність за невиконання заходів благоустрою

Відповідно до інформації Департаменту з питань цивільного захисту Львівської облдержадміністрації на протязі періоду з 4 по 14 лютого 2018 року на території Львівської області і м. Львова зокрема через падіння снігових бурульок травмовано 16 чоловік в тому числі 2 дитини.

Внаслідок температурних перепадів на дахах будинків, виступаючих частинах будівель і на великих деревах масово утворюються крижані бурульки. Падаючи, вони можуть травмувати перехожих. Падіння снігу або льоду з даху може привести не тільки до сильного удару або струсу мозку, але і до смерті. Вгадати той самий момент, коли бурулька вирішить, що висіти їй набридло, абсолютно неможливо. 

На дахах можна побачити величезні бурульки, які можуть травмувати людину. 

Роз’яснення щодо відповідальності.

Прибирання прилеглих/закріплених територій здійснюють власники об`єктів благоустрою, якщо інше не визначено договором або правилами благоустрою міста.

При снігопадах і ожеледиці суб`єкти благоустрою зобов`язані на прибудинкових/закріплених територіях звільняти тротуари, сходи до будинків, установ, організацій від снігу, льоду та посипати їх піском; своєчасно очищати дахи, водостічні труби, карнизи від льоду із дотриманням необхідних мір безпеки.

На об`єктах благоустрою міста забороняється очищати дахи від снігу та льоду без встановлення тимчасових огорож на прилеглих до будівель і споруд територіях.

Керівники підприємств, установ, організацій, фізичні особи – підприємці, власники садиб відповідно до чинного законодавства несуть відповідальність за невиконання заходів з благоустрою, а також за дії чи бездіяльність, що призвели до заподіяння шкоди майну та/або здоров’ю громадян, на власних, прилеглих/закріплених за підприємствами, установами, організаціями територіях.

Щоб не стати жертвою крижаних бурульок, які можуть впасти на пішохода з настанням потепління необхідно:

  • проходячи повз будинків або біля високих дерев, необхідно переконатися у відсутності загрози падіння льодових наростів;
  • не ходити під дахом будівель, а також під балконами, де навислі бурульки;
  • пішоходам не заходити за межі встановлених огорож, а в місцях їх відсутності самому звернути увагу на наявність небезпечних утворень з криги і снігу на дахах будинків.

    Пам’ятайте, що дотримання цих основних заходів безпеки та порад дозволить вам уникнути трагедії.

Будьте пильними, бережіть себе!

Залишити відповідь

Перейти до вмісту