Культурне життя Трускавця: викладацький семінар в музеї Біласа

Науково-мистецький семінар «Трускавець у творчості Степана Пісьо» проходив сьогодні, 19 липня, на базі Художнього музею Михайла Біласа. Організатори семінару: музей Біласа та художник Степан Пісьо.

Участь в семінарі взяли представники львівської інтелігенції, професори та викладачі мистецьких вишів Львова:  Ярослав Кравченко (професор кафедри історії та теорії мистецтва Львівської Національної Академії мистецтв), Андрій Мазурак (декан факультету будівництва та архітектури Львівського університету природокористування), Андрій Степанюк (завкафедри архітектури Львівського університету природокористування), Романа Кюнцлі (в.о. професора кафедри архітектури Львівського університету природокористування), Оксана Мазурак (доцент кафедри екології Львівського університету природокористування), Ірина Березовецька (доцент кафедри архітектури Львівського університету природокористування).

Трускавець на семінарі представляли міський голова Андрій Кульчинський, начальниця відділу культури ТМР Тетяна Татомир, директорки трускавецьких музеїв Олена Білас-Березова (Художній музей Михайла Біласа) та Галина Коваль (музей історії міста-курорту).

Можна сказати, що Трускавець також представляв і художник, архітектор, викладач Степан Пісьо, котрий у своїй творчості має особливий пієтет до нашого курорту і прославляє його у своїх картинах. Ось і цього разу семінар розпочався з персональної виставки робіт пана Степана під назвою «І світло зринає у повнім розвої…», де на картинах бачимо знайомі трускавецькі пам’ятки архітектури, зокрема вілли «Ґопляна», «Олімпія», «Клюберґ», «Постуй» та «Яґуся».

Хоча Степан Пісьо родом не з Трускавця (він із сусідніх Меденич), і не живе тут (рідними для митця стали Дубляни під Львовом), але його погляд на курортну столицю України лестить всім нам, адже бачить він лише красу, лише позитив, лише те, що приваблює. Тож не дивно, що саме роботи Степана Пісьо часто мандрують за кордон, щоб там популяризувати нашу оздоровницю, показувати її з найкращої сторони. До речі, Степан Пісьо став єдиним митцем, чию колекцію робіт про Трускавець кілька років тому місто викупило, і зберігається вона в музеї історії міста-курорту.

«В останні роки мистець, архітектор за фахом, Степан Пісьо зосередився на урбаністичному пейзажному малярстві, зокрема зображенні мальовничих вілл міста-курорту Трускавця, що розкинулись вуличками численних пагорбів, вкритих хвойними та листяними породами дерев. Фантазійно-поетичні та романтично-модерні, унікальної краси будівлі зламу століть австрійської доби стали джерелом натхнення художника. Також новизною та інновацією в його творах є поєднання етнографічних елементів – вишиваних рушників, сорочок, тканих ліжників, гафтованих кептарів освітлених сонячним чи місячним світлом на фоні краєвиду, «а різноманітність давніх візерунків … ніби снує безкінечну різнокольорову нитку народної традиції».

Інтелектуальна складова малярських пейзажів надає зображенням метафоричної глибини. Вдивляючись у роботи, розумієш, що їх автор – інтелектуальний мрійник, закоханий в образи рідного краю, котрі сприймаються і шануються цінителями його полотен, в яких пульсує велика праця автора, котра прокладає шлях до майстерності і визнання й водночас випромінюють світло – світло барв природного оточення, світло доброти життя людського, світло поетичної душі мистця – світло любові…», – відгукується про творчість Степана Пісьо доктор Ярослав Кравченко, професор кафедри історії та мистецтва Львівської Національної Академії мистецтв.

Оглянути виставку робіт Степана Пісьо можна в музеї Біласа за адресою майдан Кобзаря, 3.

Перейти до вмісту