Чергове засідання виконкому Трускавецької міської ради відбулося сьогодні, 11 грудня. Одним з найважливіших прийнятих рішень стало схвалення проєкту рішення міської ради «Про бюджет Трускавецької міської територіальної громади на 2026 рік». Доповідав начальник фінансового управління ТМР Микола Федоричак.
Бюджет громади на 2026 рік є збалансованим: видатки та доходи становлять по 560 мільйонів 829 тисяч 100 гривень. Порівняно з 2025 роком ріст надходжень – на 6 мільйонів 250 тисяч гривень. Основні джерела надходжень у структурі загальних надходжень: ПДФО (215 млн 800 тис грн) та плата за землю (63 млн 700 тис грн). Найбільше грошей «з`їдять» зарплати, енергоносії та освіта. Повністю вся структура бюджету – у додатках до прийнятого рішення виконкому. Нагадаємо, що схвалено лише попередній проєкт бюджету, котрий прийматиме сесія міської ради 18 грудня.
Серед цікавого: планується завершити будівництво дороги до міського кладовища в урочищі Помярки, відремонтувати вулицю Садову у Трускавці, зробити дві дороги, які ведуть попри церкву до дитячого садочка у с. Доброгостів та с. Уличне (вулиця Стебницька в Доброгостові та пров. Гарабачів в Уличному), відремонтувати харчоблок та каналізаційну мережу в СЗШ №3 м. Трускавця.
Бюджет збалансований, а надходження порівняно з минулими роками зростають, оскільки влада міста ефективно працює, створює належні прозорі умови для інвесторів та підприємців. Як зазначив міський голова Андрій Кульчинський, доказом цьому є хоча б той факт, що з 2021 року щороку (!!!) в нашій громаді зростає кількість фізичних осіб підприємців та юридичних осіб. Про це свідчать і темпи будівництва (житлового та комерційного), і кількість ВПО на душу населення, і те, що жодна школа, жоден дошкільний, позашкільний чи мистецький заклад не закрився у нашій громаді з 2020 року, тобто з моменту утворення Трускавецької МТГ. До речі, одне з рішень, прийнятих на сьогоднішньому виконкомі, якраз стосувалося збільшення кількості учнів Доброгостівської дитячої музичної школи з 01.01.2026 року (на 6 осіб, до 103 учнів).
Важливими прийнятими рішеннями стали «Про затвердження Середньострокового плану пріоритетних публічних інвестицій Трускавецької міської територіальної громади на 2026-2028 роки» та «Про визначення структурних підрозділів виконавчого комітету Трускавецької міської ради, відповідальних за галузі (сектори) для здійснення публічного інвестування».
Виконком прийняв ряд технічних рішень, зокрема щодо:
– статусу дітей, постраждалих внаслідок воєнних дітей та збройних конфліктів,
– видачі дублікату свідоцтва про право власності на квартиру взамін втраченого,
– затвердження висновку опікунської ради щодо опіки над особою з інвалідністю,
– зняття з першочергової черги квартирного обліку,
– внесення змін до штатних розписів установ відділу культури (зміна назви посад, для прикладу, лектор-екскурсовод в музеях тепер називатиметься молодший науковий співробітник, а відповідальний за благоустрій – заступником директора з господарсько-технічних питань, на зарплату це не впливає).
Своїм рішенням виконком утворив комісію з розгляду питань щодо надання допомоги для вирішення житлового питання окремим категоріям внутрішньо переміщених осіб, що проживали на тимчасово окупованій території. Це стосується ВПО, які мають інвалідність чи статус учасника бойових дій та не мають іншого зареєстрованого житла – вони можуть претендувати на отримання 2 мільйонів гривень від держави для придбання житла на вторинному чи первинному ринку, або ж для погашення іпотеки.











































































