Започатковуємо співпрацю з Норвезькою радою у справах біженців

Трускавець співпрацює з багатьма гуманітарними організаціями задля вирішення потреб внутрішньо переміщених осіб. Схоже на те, що їхній перелік збільшиться, і до доброчинців долучиться Норвезька рада у справах біженців (NRC).

Зустріч представників NRC з секретарем Трускавецької міської ради Наталією Пономаренко, котра курує соціальну політику в громаді, відбулася вчора, 14 вересня. NRC на зустрічі представляли проєктна менеджерка Джоанна Річ та координаторка Олена Комісарова.

Наталія Анатоліївна розповіла представникам Норвезької ради у справах біженців про те, як у Трускавці допомагали та продовжують допомагати ВПО – від початку повномасштабного вторгнення і по цей час. Розмова стосувалася роботи Гуманітарного штабу, потреб ВПО, котрі проживають в місцях компактного розміщення, проєктів, які вже вдалося реалізувати за допомогою коштів благодійників, і тих проєктів, які заплановані до реалізації.

«Ми співпрацюємо з усіма благодійними фондами та організаціями, які допомагають ВПО адаптуватися до життя в новому середовищі, які полегшують їхні тягарі та надають посильну допомогу людям, у котрих війна забрала дуже багато – житло, роботу, сім`ю, надію», – зазначила Наталія Пономаренко.

Плідними результатами зустрічі стали попередні домовленості про розвиток громади за рахунок інвестування в соціальну інфраструктуру міста, навантаження на яку сильно зросло зі збільшенням кількості постійного населення, а також щодо закупівлі оргтехніки для дітей.

Норвезька рада у справах біженців – це неурядова норвезька гуманітарна організація, яка веде свою діяльність у 25 країнах світу, в тому числі і в Україні (з 2014 року), з метою захисту прав людей, які постраждали від вимушеного переселення. У Трускавці представники NRC вже побували у спеціалізованому санаторії «Батьківщина», де надавали ВПО юридичні консультації. Є надія, що спектр допомоги від цієї організації для ВПО у Трускавці розшириться.

Перейти до вмісту