Сьогодні християни східного обряду відзначають Стрітення Господнє, яке встановлено в пам’ять про те, як Ісуса на сороковий день після народження принесли до єрусалимського храму, щоб «поставити перед Господом».

Як пише УНІАН, відповідно до переказу, «у храмі до земних батьків Христа підійшла благочестива людина на ім’я Симеон, якому було повідомлено, що він не помре, доки не побачить Спасителя світу». У храмі праведний Симеон узяв на руки Ісуса і сказав: «Господи, тепер Ти відпускаєш мене з цього життя в майбутнє, як обіцяно Тобою мені, і я тепер помру спокійно, тому що на власні очі бачив Спасителя світу».

Стрітення символізує зустріч Старого і Нового Завітів.

У народному побуті Стрітення (Стрічення) здавна сприймається, як зустріч зими з весною.

Ясна і тиха погода в цей день віщує добрий врожай поля і роїння бджіл. Вітер – погана ознака. Сніг – на дощову погоду. Хурделиця – весна буде пізня і холодна. Колись казали: «Як на Стрітення півень нап’ється води з калюжі, то жди ще стужі!» або «Як нап’ється півень води, то набереться господар біди».

У цей день в церквах України святять воду, а разом з водою свічі. Посвячені на Стрітення свічки звались «громовими», бо їх запалювали і ставили під образами під час грози, щоб убезпечити людей від грому та вогню. ( читати більше на http://vgolos.com.ua)

Залишити відповідь

Перейти до вмісту