Щоб діти були здорові та щасливі!

В День знань у Трускавці – обновка. На території державного дитячого санаторію «Джерело» постав новий дитячо-спортивний майданчик, якого так потребували і діти, і їхні батьки. Їхня мрія здійснилася завдяки БФ «NEEKA» (Міжнародний фонд охорони здоров`я та навколишнього середовища «Регіон Карпат»).

Санаторій «Джерело» з перших днів війни став одним із прихистків для внутрішніх переселенців, колективним центром компактного проживання ВПО. Багато людей зі Сходу та Півдня України змушені були втікати від війни, від окупації. Більшість із них – з дітьми. Окрім даху над головою та їжі діти мають і інші потреби – навчальні, соціальні, розважальні. Різні благодійні фонди, в тому числі БФ «NEEKA», допомагають діткам у задоволенні їхніх насущних запитів.

Про дитячий та спортивний майданчик матері, котрі проживають з дітьми у «Джерелі», говорили давно і неодноразово. Справа затягнулася через недобросовісного підрядника, котрий виграв тендер, а далі тягнув час і не виконав своїх зобов’язань. У травні з ФОПами з Волині уклали угоду, а в серпні довелося її розривати через невиконання зобов’язань постачальником. Тому БФ «NEEKA» оголосив новий тендер, і після його завершення в стислі терміни конструкції майданчика було доставлено на територію сан. «Джерело» та встановлено.

Дитячо-спортивний майданчик від БФ «NEEKA» – далеко не перший проєкт, який благодійний фонд реалізує у Трускавці. Буквально тиждень тому на центральному міському стадіоні проводився футбольний турнір, а пакунки із харчами та засобами гігієни дуже допомогли сім`ям ВПО в перший рік війни. А ще ж були тренінги, виграні грантові проєкти, завдяки яким ВПО могли самореалізуватися. В майбутньому БФ «NEEKA» планує зосередитися на допомозі людям з особливими потребами та посприяти у творенні «Open Lab/Space» на базі СЗШ №3 м. Трускавця.

На урочистому відкритті окрім представників БФ «NEEKA» виступили також міський голова Трускавця Андрій Кульчинський і секретар Трускавецької міської ради Наталія Пономаренко. Сама процедура відкриття тривала недовго, бо діти дуже хотіли випробувати обновку. Відтепер є де пограти у волейбол, підтягнутися, полазити по драбинці, можна спуститися з гірки, виконати інші фізичні вправи. Діти задоволені, батьки теж, адже тепер дозвілля буде різноманітнішим.

Андрій Кульчинський та Наталія Пономаренко поспілкувалися з жителями «Джерела» на тематику, котра їх найбільше турбує. Це, зокрема, теми навчання дітей ВПО у школах Трускавця (перший рейс автобуса їде запізно), оформлення статусу дітей, постраждалих від військових дій, соціальних виплат, самореалізації, співпраці громадських організацій та ін.

Фоторепортаж можна переглянути тут.

Перейти до вмісту