Трускавецька міська лікарня підписала угоду з Національною службою здоров’я

  Про це повідомив Ігор Стасик, головний лікар комунальної установи. За його словами, усі умови для підписання угоди лікарня виконала, то ж з 1 жовтня Трускавецька міська лікарня отримуватиме фінансування за принципом оплати «гроші йдуть за пацієнтом». Це означає, що медичні послуги для трускавчан купуватиме відомство. МОЗ складе тариф на кожну послугу лікарні, і платитиме їй за цим тарифом. Цього року така система оплати здійснюватиметься тільки для лікарів первинної медичної допомоги: терапевтів, сімейних лікарів та педіатрів. За одного пацієнта медик отримає 370 гривень на рік, з 2019 – 450 гривень. Тариф за прийом пенсіонерів і дітей буде вдвічі вище. Для того, щоб лікарі отримували фінансування по-новому, вони повинні підписати з пацієнтами декларації про медобслуговування. Також Ігор стасик повідомив, що станом на 20 серпня підписано 12500 декларацій із лікарями.

  До відома пацієнтів: за що платить Національна служба здоров’я, а за що доведеться платити зі своєї кишені

  З 2019 року в Україні запрацює програма медичні гарантій. Щорічно НСЗУ формуватимесписок медичних послуг, які може оплатити з держбюджету, окремо буде створено перелік платних послуг – їх українці оплачуватимуть самі. Всі тарифи і переліки затверджуватиме уряд і парламент. В якому вигляді буде цей список, зараз невідомо, МОЗ обіцяє закінчити його розробку до кінця року. Але відомство обіцяє, що Національною службою здоров’я буде гарантовано покриватися:

  • – екстрена медична допомога;
  • – первинна допомога – лікування у терапевта, сімейного лікаря та педіатра;
  • – спеціалізована та високоспеціалізована медична допомога;
  • – паліативна медична допомога;
  • – медреабілітація;
  • – медична допомога дітям до 16 років;
  • – меддопомога в зв’язку з вагітністю та пологами.

  У МОЗ зазначають, що в первинній медицині для пацієнтів безкоштовними залишаться загальний аналіз крові, аналіз крові на глюкозу, на загальний холестерин, аналіз сечі, загальний аналіз сечі, а також швидкі тести на ВІЛ, вірусний гепатит, сифіліс.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *